AVON pochod proti rakovině prsu startuje již

Publikováno 3.6.2011

Seznamte se s ambasadorkami Avon Pochodu proti rakovině prsu. Některé z nich nám prozradily například to, co dělají v růžovém tričku, nebo jak jsou na tom s výmluvami.

Ambasadorky Avon pochodu

Kdy jste se naposledy vymlouvala a proč?

Aňa: Upřímně řečeno, na odsouvání a oddalování problémů jsem expert. Protože vždycky je třeba něco důležitějšího, než jít k zubaři nebo na poštu pro pokuty. Ale život už mě naučil, že čím dřív se člověk postaví čelem k pravdě a realitě, tím líp se mu pak dýchá a žije.

Táňa: Poslední dobou už se nevymlouvám. Jasně už od začátku říkám ano nebo ne a dost si tím ulehčuju život.

Martha: Dnes ráno, když mi zazvonil budík. Ale na žádnou kloudnou výmluvu jsem nepřišla, takže jsem nakonec vstala.

Avon Pochod již v sobotu 11.6. Startujeme ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí.

Lenka: Samozřejmě, že jsem se vymlouvala. Ale časem jsem zjistila, že je to hrozně složité, mimo jiné si musím pamatovat, na co jsem se vymluvila, tak se učím říkat pravdu. Není to diplomatické, ale jednodušší a mám pak lepší pocit.

Simona: Dnes už si musím život zařizovat podle hodnotového žebříčku a vždy se vymluvím tam, kde je moje účast nejméně potřeba. Na Avon pochod a Akci cihla si vždycky čas udělám.

Tereza: Nevzpomínám si. Snad díky tomu, že na vymlouvání mám svoji agentku Mišu a ta to umí se šarmem a elegancí, vymlouvat se za mě.

Proč se i letos chystáte na Avon Pochod?

Aňa: Protože když už jednou člověk s dobrou věcí začne, tak by neměl přestávat. Avon dělá pro prevenci rakoviny prsu skvělou práci a já sem pyšná, že můžu být součástí téhle snahy. Je to toiž jednoduché. Buďto o sebe pečujete a nejste nezodpovědní k sobě a svému tělu a tím pádem předcházíte nemoci a žijete. Nebo to hodíte za hlavu a řeknete si, že vám se to přece nestane, a může to dopadnout tím nejhorším způsobem. Já si vždycky představím tu hrůzu, když si pak člověk uvědomí, kolikrát si udělá čas na kamarády, na tenis, na nákup nebo kosmetiku, ale nenajde si čas na to, aby ochránil svůj život.

Táňa: Protože je to skvělá a užitečná akce!

Martha: Protože věřím, že pochoduji za dobrou věc.

Lenka: Avon pochod se už pro mne stává tradicí. První rok jsem byla oslovena, abych podpořila snahu o větší emancipaci i starších žen, které dosud kvůli nějakým předsudkům nechodí na preventivní vyšetření, loňský rok jsem těsně před pochodem v dubnu ukončila dlouhou a složitou léčbu a chtěla jsem vyjádřit solidaritu se všemi, které na tom byly podobně jako já , a s těmi, co nás přišli podpořit. A musím říct, když jsem večer s podia viděla to množství lidí, kteří v horku a v sobotu pochodovali Prahou, aby, ať už z jakýchkoliv důvodů, podpořili myšlenku tohohle pochodu, byla jsem neuvěřitelně dojatá. A tak půjdu i letos.

Simona: Čím jsem starší, tím si víc a víc uvědomuji, jak je důležité, na některé akce stále a stále upozorňovat. Pokud svojí přítomností na Avon pochodu proti rakovině prsu upozorním pár žen na to, že existuje mamograf a s ním spojená prevence, tak jsem nepochodovala zbytečně.

Tereza: Protože si myslím, že je to jedna ze správných věcí, které by měl člověk dělat.

Obléknete si pochodové tričko i v běžný den?

Tričko Avon pochoduAňa: Minulý rok jsem se účastnila Avon pochodu se svými kamarádkami, se kterými hrajeme volejbal. Všechny máme tričko a udělaly jsme si z něj hrací dres, takže ho oblékáme každé úterý od sedmi do půl deváté. V podstatě jsme tým zdravá prsa.

Táňa: Spíš na běžnou noc. Pardon:)

Martha: Ano. Pochoduji v něm i v běžném dni.

Lenka: V běžný den ne.

Simona: Přiznám se, že si ho beru na chatě na zahradu, ale při běžných zahradnických pracech mi velmi sluší.

Tereza: Jen na Avon pochod.

Co byste řekla přátelům, kteří se vymlouvají, že na Avon Pochod nemohou přijít?

Aňa: Nekecej a napochoduj!

Táňa: Nikoho bych nepřemlouvala, charita se musí dělat od srdce.

Martha: Své přátelé bych z takových výmluv nepodezírala.

Lenka: Vzhledem k tomu, co jsem napsala o sobě, i u jiných předpokládám, že pro to mají své důvody. Ale pokud přijde tolik lidí jako loni, bude to zase úžasný zážitek.

Simona: Přijďte letos, je nás tam hodně, je tam sranda, pokecáme si, zapochodujeme si a možná to má i nějaký vyšší smysl.

Tereza: Nevymlouvejte se !

Více na těchto stránkách!

Komentáře