Kvitová zářila na plese šampiónů Wimbledonu po boku Novaka Djokoviče

Publikováno 5.7.2011

Pokud jen trochu vnímáte sport, zajisté jste zaregistrovali největší sportovní úspěch poslední doby pro naši republiku a to vítězství jednadvacetileté tenistky Petry Kvitové na Wimbledonu. V neděli se zúčastnila večírku pro šampióny společně s vítězem mužské kategorie Novakem Djokovičem.

Česká tenistka Petra Kvitová se v neděli večer převlékla ze sportovního do společenského. Ze zpocené hráčky se stala pohledná dáma, která si jako wimbledonská šampionka vychutnávala tradiční závěrečný ples vítězů. Garde jí dělal vítěz mužské dvouhry Srb Novak Djokovič.

Po sobotním triumfu si musí Kvitová zvykat na trochu jiný život. I když jí to nedocházelo, ona je teď hvězdou, středem pozornosti. Britský tisk o ní píše jako o "anticelebritě", roli superstar jedenadvacetiletá Češka rozhodně nehraje tak jako její finálová soupeřka Maria Šarapovová z Ruska.

Vítězství Petry Kvitové

Vždyť i po zápase přímo na kurtu působila rozpačitě, jenže zároveň mile a přívětivě. Londýnské publikum si získala. Dvě hodiny pak rozdávala rozhovory, přijímala gratulace, přes noc nespala. V neděli měla v šatně připravené od organizátorů večerní šaty.

Oblékla si tedy modrou róbu a vyrazila do centra anglické metropole mezi vybranou společnost. Doprovodili ji trenéři David Kotyza a Jozef Ivanko, který se stará o její kondici. Na plese nejprve povečeřela, pak spolu s Djokovičem podstoupila oficiální focení vítězů 125. ročníku slavného Wimbledonu.

Oba drželi v ruce vysněnou trofej a fotograf si je několikrát stavěl tak, jak je potřeboval mít v objektivu. Za zvuku písně Firework od zpěvačky Katy Perry přišla Kvitová na pódium, kde znovu dostala trofej označovanou jako "Rosewater Dish". Nechat si ji nemůže, na památku velkého vítězství dostane menší repliku.

Kvitová opět bavila publikum svou nesmělostí a skromností při rozhovoru. Smála se, když si povídala s Djokovičem. Obávala se, že bude muset tančit. Ale to už mezi povinnosti vítězů nepatří.

Slavnostní večer skončil a tenistka Kvitová se chystá domů. V pondělí odpoledne přiletí do Brna, odtud zamíří na tiskovou konferenci do Prostějova a pak se těší za rodinou do Fulneku.

Fotografie a video z plesu:

Kvitová s koučemPřípitekVítězové Wimbledonu

 

Kvitová na pódiu

Petra Kvitová se stříbrným talířem pro vítězku WimbledonuVítězové s poháry

Komentáře