Letní festivaly nabídnou i zumbu či posilovnu

Publikováno 30.6.2011

Letní hudební festivaly mezi sebou soupeří nejen tím, kdo nabídne slavnější a oblíbenější interprety, ale také pestrostí svých doprovodných programů. Pro návštěvníky letošních prázdninových akcí jsou tak například připraveny lekce zumby, mobilní posilovna nebo neckyáda.

Pořadatelé se předhánějí v originalitě, třeba Rock for People, který se koná od 2. do 5. července v Hradci Králové, v rámci doprovodného programu pořádá diskotéku, na které si návštěvníci budou taneční hudbu užívat ze sluchátek, z nichž ven nepronikne ani decibel.

"Uvědomili jsme si, že mnozí lidé na náš festival jezdí za čtyřiadvacetihodinovou zábavou. V případě tohoto doprovodného programu nepůjde o hlasitost, ale spíše o žánrovou pestrost," uvedl dramaturg Rock for People Petr Fořt. Dodal, že na Rock for People nebudou chybět oblíbené divadelní performance na netradičním jevišti, které vymezuje letištní plocha, nekonečná loutková show, zinscenované dětské pohádky a také nekonvenční divadelní scéna na střeše hasičského auta.

Pestrý doprovodný program připravili také pořadatelé festivalu Mighty Sounds, který se uskuteční od 15. do 17. července na letišti Čápův dvůr u Tábora. Připravena je Vehicle BMX exhibice, zájemce čeká módní přehlídka. Pro všechny, kdo budou chtít na festivalu tvořit, bude k dispozici řada workshopů. Jedním z nich bude graffiti workshop nazvaný Mightfitty. Uskupení Leviathan nabídne možnost zkusit streetartovou techniku šablon. Workshop doprovodí také unikátní bambusovou instalaci. Sportovní vyžití bude obsahovat turnaj ve fotbale, nohejbalu či minigolf se třemi jamkami.

Spoustu zábavy slibuje návštěvníkům 19. ročník hudebního festivalu Benátská noc konaného od 29. do 31. července v Malé Skále u řeky Jizery. Na všechny čeká kromě hudebních vystoupení tradiční sobotní neckyáda, herní zóna, bungee jumping, nafukovací horolezecká stěna, chytré mobilní telefony s připojením na internet k zapůjčení a speciální soutěže pro hravé dospělé. Mnoho aktivit a zábavy chystají pořadatelé i pro děti, jako například interaktivní hry a skákací hrady. Novinkou bude pojízdný bankomat dostupný po všechny dny festivalu.

Sázavafest, který se koná od 4. do 7. srpna v Benešově, připravuje mimo hudební produkce i lekce zumby pod vedením instruktorky Petry Plutnarové. "Rozhodně návštěvníci Sázavafestu nemusí být školení tanečníci, protože zumbu zvládne každý. Při zumbě se vůbec nepočítá, tančí se zcela podle rytmu hudby," podotkla instruktorka.

Návštěvníci Sázavafestu si od hudby mohou odpočinout také u filmové a divadelní scény, kde uvidí výběr oceněných filmů za tento rok, například portugalský film Cesta na Kapverdy od režiséra José Miguela Ribeira.

V Benešově se představí i členové tanečního a relaxačního studia Tanytany s workshopy zaměřenými na břišní tance. Několik stránek ze svých knih přečtou Vojtěch Efler nebo Michal Viewegh, divadelní inscenaci zahraje Studio mladých Divadla na tahu a plánuje se i loutkový western s živou hudbou v podání Teatro Truhla.

Sportovní a adrenalinovou zónu pro rodiny s dětmi, worskhopy i divadla má v programu od 11. do 13. srpna i Open Air Festival v Panenském Týnci. V areálu mimo jiné vyroste mobilní posilovna, instruktoři budou zájemce protahovat lekcemi zumby či aerobiku.

Komentáře