Móda ovládla Brněnské výstaviště

Publikováno 13.2.2012

Od neděle 12. 2. náleží Brněnské výstaviště módě, textilu a obuvi. Veletrhy módy v Brně se konají dvakrát ročně, aby tak přiblížily odborníkům očekávané módní trendy pro nadcházející sezóny. A co že nás to v kolekcích na jaro a léto čeká?

Rozmarnost, provokace, věcnost a svěžest. Takto by se daly podle odborníků charakterizovat hlavní prvky nadcházejících kolekcí pro jaro a léto 2012. Navíc budou také oplývat barvami, kterých by se neměli v této sezóně bát ženy ani muži. Přestože počasí nevypadá, že by se blížilo kouzelné jaro a hřejivé léto, na veletrhu v Brně to vypadá zcela jinak.

S trendy na příští chladnější sezóny se ale na tomto veletrhu návrháři převedou také. Konkrétně by tam svou kolekci měla představit v pondělí expertka Izabela Ockenfelsová z Německého módního institutu. Na její přednášku se těší nemálo módních odborníků včetně těch českých, proto bude překládána také do češtiny.

Klenotem v módních přehlídkách se stane pravděpodobně kolekce Legends of haute couture, při které se představí modely inspirované Coco Chanel, Yves Saint Laurent. Účastníci se tak mohou těšit na unikátní materiály, vzory, barvy i detaily. Přehlídku je možno shlédnout každý veletržní den ve 13:00 v pavilonu P.

Nejsilnější skupinu vystavovatelů na veletrhu Styl tentokrát tvoří firmy s dámskou a pánskou konfekcí, dále má silné zastoupení džínová móda a kojenecké oblečení a oděvy pro děti do 15 let. Sortiment zboží na výstavě Kabo se skládá především z dámské, pánské a dětské obuvi, kožené galanterie a kožených doplňků.

Kromě českých značek mají nevětší zastoupení slovenské, německé, polské a rakouské. Součástí doprovodného programu je také předávání oborových cen. Vítězové je převezmou v pondělí. Veletrhy Styl a Kabo se konají dvakrát ročně. Tentokrát zabírají plochu téměř 8000 metrů čtverečních v pavilonech P a F.

Komentáře