Christian Louboutin: Ruce pryč od červené!

Publikováno 8.11.2011

Většina žen zajímajících se o módu si při pohledu na krásné lodičky s červenou podrážku ihned vybaví značku Christiana Louboutina. Tato značka se vryla do světa módy a vyrábí obrovskou spoustu modelů s tímto prvkem. Není tedy divu, že se pan Louboutin rozzlobil, když si designéři YSL usmysleli, že tento prvek do své kolekce zakomponují také.

Soudce totiž nedávno zamítl jeho výzvu na stažení červených podrážek (tedy kromě těch od Louboutina) z trhu. Jak všichni víme, spor vznikl, když YSL vypustil na trh boty, jež se také honosily rudou podešví. A pošlapaly tím Christianův podpisový prvek. A také jeho ego. Teď totiž francouzský návrhář bot podal odvolání proti usnesení soudce.

Boty Christian Louboutin

Co bota, to červená podrážka!

Je ale zatím nejasné, jak se celá aféra a válka o krvavě červenou podrážku vyřeší. Finální rozsudek padne nejdříve v roce 2012.
Co vše tato bitva znamená? Nejde jen o výjimečnost krásných louboutinek. V sázce je víc. Pokud YSL spor vyhraje a usoudí se, že registrovaná červeň bot není výsadou pouze jednoho návrháře, jsou pak napadnutelné i značky jiných firem. Například klasická mentolově zelená krabička by už nemusela skrývat jen luxusní šperky od Tiffanyho…

Boty Christian Louboutin

Červená podrážka značku charakterizuje. A velký pán šéf se zlobí na všechny, kteří mu tento skvostný nápad kradou.

Komentáře