Manolo Blahnik: Módní trendy jsem nikdy nesledoval!

Publikováno 1.12.2011

Jeho střevíce jsou synonymem nejvyšší obuvní módy. Proslavil je především seriál Sex ve městě, designér obuvi Manolo Blahnik ale tvrdí, že se nikdy nevtíral nějakými módními trendy. Sám je totiž nikdy nesledoval.

Možná proto dnes osmašedesátiletý návrhář nechápe, že jsou jeho „netrendové“ střevíce a botičky tak trendy.

„Nikdy jsem skutečně nepřemýšlel o svém úspěchu, ale myslím, že je skutečný. Nějaký čas jsem pracoval. Najednou se zdá, že lidé mají mé boty rádi. Ale víte, tyto nábytkové boty byly módní po tři až čtyři roky. Já jsem dělal platformy v sedmdesátých letech, takže to pro mě nebylo nic nového. Nikdy jsem nesledoval trendy ani jsem nebyl stržený záchvatem dělat ty správné boty,“ prohlásil Manolo Blahnik.

Manolo Blahnik

Zdají se vám poněkud povědomé? Je to možné, jsou to totiž snad nejznámější boty této značky, zobrazené v seriálu a filmu Sex ve městě

V práci ho motivovalo především to, že s výsledkem nebyl nikdy spokojený. Proto také chápe, že se s ním dost těžce spolupracuje.

„Nikdy nejsem spokojený. Vždy najdu nějakou chybu a velmi špatně se se mnou spolupracuje. Zrovna dnes jsem tady v Londýně prohlížel botu a byla na ní chyba, zavolal jsem do továrny a řekl jim, ať to okamžitě předělají,“ dodal Blahnik pro Women’s Wear Daily.

Manolo Blahnik

Každý jeho kousek je originál a absolutní skvost.

Obuv vyrábí už jednačtyřicet roků. Dlouhé období mu ale uteklo jako voda, protože ho práce nikdy nepřestala bavit.

Komentáře