Sbohem, Amy! Loučení se zesnulou Winehouseovou

Publikováno 27.7.2011

Na hřbitově v londýnské čtvrti Edgwarebury se členové rodiny a přátelé naposledy rozloučili se zpěvačkou Amy Winehouseovou, která byla v sobotu nalezena mrtvá ve svém bytě. Tradiční židovský smuteční obřad uzavřel její otec Mitch slovy "Dobrou noc, můj anděli, spi dobře. Maminka a tatínek tě mají pořád stejně rádi"

Winehouseové bylo 27 let. V posledních letech bojovala se závislostí na drogách a alkoholu. Příčina úmrtí zatím nebyla stanovena, nezjistila ji ani pitva. Policie nyní čeká na výsledky toxikologických testů, které budou k dispozici do dvou až čtyř týdnů. Zpěvaččin partner během posledních dvou let, filmový režisér Reg Traviss v rozhovoru pro list The Sun popřel, že zemřela v drogovém opojení.

Amy Winehouse

Se zesnulou britskou zpěvačkou se přišla rozloučit rodina i přátelé.

Mezi těmi, co se s Winehouseovou přišli rozloučit, byli mimo jiné producent Mark Ronson a její blízká přítelkyně Kelly Osbourneová. Fotografové a fanoušci byli drženi před hřbitovem.

Mitch Winehouse při obřadu řekl, že Amy byla v posledních měsících šťastnější než předtím celá léta a těšila se na budoucnost s Travissem. Po obřadu bylo tělo zesnulé zpopelněno.

Zpěvaččin dům v pondělí navštívili její otec, matka a bratr a poděkovali všem fanouškům za květiny a vzkazy. Otec prohlásil, že Amy věnovala celý život své rodině, přátelům a fanouškům.

Amy Winehouse

Teprve 27letá zpěvačka v sobotu zahynula. Příčina smrti je i po pitvě neznámá.

Zpěvačka vydala za svého života pouze dvě alba. S druhým Back to Black vyhrála loni pět cen Grammy. Winehouseová často plnila titulní stránky novin kvůli užívání drog a alkoholu, poruchám příjmů potravy, nezdařilým vztahům a neúspěšným výkonům, konstatuje AP.

Po její náhlé smrti se její nahrávky vrátily do hudebních žebříčků a fanoušci i pěvečtí kolegové jí vzdávají hold. George Michael ji označil za nejsoulovější vokalistku Británie, kterou kdy viděl. Úspěšná soulová zpěvačka Adele prohlásila, že Winehouseová vydláždila cestu podobným umělcům, jako je ona, citovala ji agentura AP.

Komentáře