Chodíte doma bez podprsenky?

Publikováno 26.8.2011

Výsledky, které vyplynuly z průzkumu mezi zákaznicemi, jsou velice překvapivé. Jak jste na tom vy? Poradíme vám, jakou domácí podprsenku zvolit.

Jaká podprsenka je vhodná na doma, a zda vůbec podprsenky doma nosit, je častým tématem.

Udělaly jsme malý průzkum mezi našimi zákaznicemi, z kterého vyplynulo, že:

 • 35 % žen chodí doma pouze bez podprsenky (jako důvod uvádějí, že si chtějí po celodenním nošení podprsenky udělat pohodlí, většinou jsou velmi nespokojeny s tím, jak bez podprsenky jejich prsy vypadají, ale jiné řešení nehledají)
 • 10 % žen chodí doma bez podprsenky docela ráda, ale občas také chodí bez podprsenky na veřejnosti (jsou více méně spokojeny se vzhledem a stavem svých prsou)
 • 35 % žen někdy podprsenku doma nosí a někdy ne (prostě „jak kdy“)
 • 20 % žen chodí doma vždy v podprsence a to hlavně proto, že jim připadá nepřijatelné, nevhodné a neestetické, aby bez podprsenky chodily.

Náš „miniprůzkum“ ukázal, že většina žen sice chodí doma bez podprsenky, ale přitom by si přály:

 • cítit se doma pohodlně a komfortně,
 • přitom mít prsy pevně podepřeny podprsenkou, aby se jim nepoškozovaly vazy a tkáně,
 • přitom ještě dobře vypadat.

Zdá se vám, že spojení tří výše uvedených požadavků není možné, či že si přímo odporují? A vidíte, není tomu tak.

Všechny tři požadavky dohromady splňuje kvalitní sportovní podprsenka ve správné velikosti. Je to tedy rozšíření možností, jak využít sportovní podprsenku! Ciťte se doma pohodlně, a přitom mějte prsy podepřeny, rozložte jejich váhu mezi hruď, ramena i záda. Prsy nebudou tak rychle ztrácet svoji pevnost.

Sportovní podprsenky jsou vyrobeny z vysoce funkčního, pružného a pohodlného materiálu, který odvádí pot na povrch látky, který rychle schne. Materiál je odolný proti opotřebování, má antibakteriální účinky, přitom působí příjemně. Podprsenky na sport zpravidla nemají kostice. Jsou však hlavně vyrobeny pro sportovní aktivity, a proto existují čtyři základní druhy, tzv. čtyři stupně opory:

 • Low (nízká opora) – používá se např. na chůzi, golf, posilování, jógu či gymnastiku;
 • Medium (střední opora) – používá se např. pro turistiku, bruslení, lyžování, rychlou chůzi, cyklistiku či nordic walking;
 • High (vysoká opora) – používá se např. na tenis, míčové hry a jiné
 • Extreme (extrémní opora) – používá se pro extrémní zátěž, např. na běhání, skoky, jízda na koni, atd.

Kvalitní sportovní podprsenka je stejně důležitá jak pro sport, tak i pro domácí využití. Nesmí Vás tísnit a bránit v dýchání, ramínka musí být široká, aby se Vám nezarývala do ramenou. Vyberte si sportovní podprsenku, která podepře Vaše prsy a přitom bude tak komfortní a měkoučká, že za chvíli ani nebudete vědět, že ji máte na sobě.

Komentáře