Henna - bezbolestné tetování

Publikováno 30.7.2011

Líbí se vám krásné motivy na těle, ale bojíte se bolesti nebo nechcete obrázek na celý život? Vyzkoušejte přírodní malování henou.

Toužíte-li po obrázku na svém těle, který vydrží, vyzkoušejte tetování hennou. Je to bezbolestný způsob, jak si zkrášlit určitou partii těla bez bolesti či trvalých následků. Jedná se o přírodní produkt, který si můžete nenést sami doma nebo navštívit tetovací salon.

Něco málo z historie

Henna tetování

Pokud si tetování chcete vytvořit doma, nemusíte patřit ani mezi zručné jedince, v dnešní době je již dostupný nespočet různých šablon.

Malování hennou na těle má prameny již v dávných dobách, přibližně před osmi tisíci lety. Na skalách se totiž našli obrázky pomalovaných lidí. Tvrdí se, že se lidé nechávali malovat za důležité události, jakými byly třeba narození dítěte, svatba, úmrtí či pouhé chycení velké zvěře.

Nejznámějším národem, který využívá tetování hennou je Indie. Lidé si malují různé obrázky na tělo v symbolikách. Například namalovaný strom znamená život a podobně. Indové jsou v malování velmi zruční a vědí, co použít, aby obrázky vydrželi co nejdéle.

Co je to henna?

Henna je v podstatě keř, jehož usušené listy se nadrtí a prášek se používá při tetování. V dnešní době se do prášku přidávají ještě různá barviva a ustalovače barev, aby obrázek vydržel co nejdéle. Jako barviva se používá například ruměnec, vápenka či hlína. Čistá henna má světle hnědou až rezavou barvu, proto se do ní přidávají barviva.

Jak si doma udělat hennu?

Pokud si koupíte prášek určený na tetování, řiďte se návodem, který je na něm napsaný. Většinou ho stačí smíchat s vodou do určité konzistence, záleží jakou výslednou barvu chcete mít. V dnešní době také sežene různé šablony na tetování hennou, takže nemusí být ani zruční co se malování týče.

Henna tetování

Bezbolestné tetování hennou je skvělou ozdobou především během teplých letních měsíců

Jak obrázek nanést?

Před samotnou aplikací, byste měla kůži nejdříve připravit. Díky tomu vydrží obrázek podstatně déle. A jak začít? Aspoň tři dny před malováním nenanášejte na kůži žádný mastný krém. Před samotnou aplikací umyjte místo jádrovým mýdlem a použijte peeling. Pro jistotu na ruce navlékněte rukavice, abyste zamezili obarvení kůže.

Pořídíte-li si šablonu, je nanesení obrázku celkem snadné. Postačí vám k tomu houbička, kterou budete namáčet do barvy a aplikovat na kůži. Ostatní mohou využít tzv. tetovací tužky, která funguje jako fix, ale je napuštěná pastou z heny. Výsledný obrázek by se měl nechat osm hodin uschnout, poté se můžete koupat dle libosti.

Komplikace

Pokud si kupujete naředěnou hennu, která má jinou než hnědou barvu, je velké riziko alergické reakce. Mezi nejčastější reakce patří kopřivka, zarudnutí či ekzém. Před nanesením na kůži zjistěte, co vše vámi vybraná henna obsahuje. Poté naneste malou tečku na místo, které snadno schováte a vyčkejte aspoň dva týdny. Pokud se vám na daném místě neudělala žádná reakce, můžete začít s malováním.

Alergickou reakci nijak nepodceňujte, riskujete tím, že si zaděláte na trvalé kožní potíže. Pokud se vám v místě obrázku vytvoří jakékoliv znamení kožní reakce, vyhledejte pro jistotu lékaře, který následují léčbu určí sám.

Komentáře