Inspirujte se překrásnými šaty pro letošní plesovou sezónu

Publikováno 16.1.2012

"Tento rok by to chtělo už opravdu nějakou změnu," říkáte si možná. A máte pravdu. Dejte sbohem obručím a monstrózním šatům z půjčovny. Přinášíme vám tipy, jak zaručeně v letošní sezóně zazáříte.

Už jako malé holky sníme o tom, jak vejdeme do sálu plného lidí a všichni užasnou nad našim zevnějškem. Přirozeně se chceme cítit jako princezny a tento pocit v nás přetrvává možná trochu v jiné míře až do dnes. Bohužel dlouhé róby, jaké mají krásné princezny v pohádkách, již nejsou IN. Chce to jen odvahu vyzkoušet něco jiného a oslnit novými neobvyklými plesovými šaty.

Nové pojetí plesové róby

Není už snad nic, co by módní průmysl v této době nenabídl. Nebojte se být sexy. Oslníte každého tanečníka a nebudete působit lacině. V šatech minimalistického stylu prolomíte ledy. Nejlépe budou působit dokonalé vintage šaty se spoustou doplňků, díky nichž se budete cítit skutečně jako hvězda.

Krátké šaty

Krátké minimalistické šaty se hodí do volnější společnosti

Dlouhé společenské šaty

Dlouhé šik společenské šaty do vybrané společnosti

Máte-li však lístek na akci, která je opravdu na úrovni, je vhodné zvolit slušivé šaty dlouhého střihu. Je-li ples, na který se chystáte spíše odlehčeného charakteru, můžete zvolit i kratší šaty. V tom případě máte volnější ruku, ale před konečnou volbou si to vždy pořádně nechte projít hlavou. Kombinovat vše do kupy není vhodná alternativa. Myslete na to, jak se sladíte s partnerem a jestli máte k vybraným šatům vhodné doplňky či lodičky.

Pro mladší slečny se nabízí větší možnost v oblasti barev. Nesahejte po černé, na to budete mít spoustu příležitosti v budoucnu. Ukažte, že máte odvahu. Jen proboha nechtějte působit jako nevěsta. Když už mermomocí musíte po černé sáhnout, pohrajte si alespoň s výraznými doplňky. Jen myslete na to, že méně je více. Další možností je vzít si k tmavým nevýrazným šatům velké výrazné psaníčko a samozřejmě v případě krátkých šatů je velký důraz kladen na boty.

Dlouhé široké šaty

Dlouhé široké šaty s korzetem stáhnou povislé bříško a zakryjí širší boky.

Pro boubelky jsou lepší delší šaty, které neodkrývají větší stehna a obecně nestahují pozornost na partie, se kterými nejste dvakrát spokojena. Snažte se stylizovat se do romantického stylu, ale nepřežeňte to, aby vás pak neměli za cukrovou vatu. Rovněž tmavá barva zeštíhluje, nechcete-li být za romantičku.

Komentáře