Nedostatek energie? Žlutá barva povzbudí a dodá jiskru

Publikováno 16.7.2011

Žlutá! I tato barva má několik dalších odstínů, jako jsou medová, zlatá nebo citrusově žlutá. Pojďme se o nich něco dozvědět.

Žlutá připomíná záři slunce, a proto má i stejné významy. Značí život, moudrost a světlo. Je také symbolem léta a podzimu, padajícího žlutého listí a zrajících žlutých plodů. Žlutá na nás působí povzbudivě a osvobodivě. Lidé bezprostřední, plní nadějí a očekávání ji mají nejraději. Jak na nás tato barva působí? Svou září nám dodává energii, podporuje trávení a zmírňuje depresi.

Dobrá nálada díky žluté

To, že nás barvy ovlivňují, je dobře známo. Působí na naši psychiku, ale také na naši náladu. Podle nálady se  i oblékáme. Žlutá barva nám přinese skutečně dobrou náladu, vnese jas a jiskru do našeho života. Navíc medově žlutá sluší každému a v kombinaci například s černou budete vypadat velice elegantně a sexy.Žluté bytové doplňky

Pokud jste se rozhodli doma vymalovat, vyzkoušejte žlutou. Je to velice hřejivá barva, která rozhodně nepůsobí depresivně, spíše naopak,rozveseluje a povzbuzuje. Je to barva léta, která vám bude připomínat barvu zrajícího obilí a sálajícího tepla nad ním. Nabízí se nám kombinace vcelku klasická, a to citrusově žlutá a bílá. Pokud byste se rozhodli pro spíše netradiční kombinaci, doporučujeme zvolit k této barvě ještě modrou, zelenou nebo šedou.

Pokud žlutá barva není zrovna váš favorit, vyzkoušejte ji alespoň ve formě doplňků. Co takhle žluté povlečení? Není nad to se probouzet v záři slunce a vpustit si tak do domu trochu sluníčka a přírody.

Komentáře