Plavky: Jaký střih a vzor letos vybrat?

Publikováno 1.7.2011

I málokterou štíhlou ženu baví nakupovat plavky. Natož ženu plnoštíhlou. Sezonní nutnost ale nemusí být tragédie.

Už je to zase tady. Za pár dnů vypukne sezona dovolených a já tuším krutou pravdu: k žádnému zázračnému zeštíhlení mého těla nedošlo, a to navzdory tomu, že ty krásně barevné časopisy znám nazpaměť a o jejich 100 + 1 zaručených dietních radách se mi i zdá. Realita je krutá, jsem stejně obalená tukem jako loni. A možná ještě víc.

Zapomeňte na černou Jenže plavky potřebuju a ve stejné situaci jsou i tisícovky dalších žen, které nehodlají prázdniny trávit na suchu, zahrabané až po uši v písku. Najednou jejich jinak neviditelná celulitida nabývá rozměrů měsíčních kráterů, minišpíčky se mění v obří valouny tuku a pleť dostává podivně nazelenalý odstín.

"Nevím, čím to je, ale pokaždé, když si v obchodě zkouším plavky, připadám si ještě víc ošklivá, tlustá a neforemná. Jinak se ale mám ráda i s tím tukem," krčí rameny moje kamarádka Soňa, také z kategorie XL. Nejradši by byla, kdyby si plavky vůbec nemusela zkoušet a ony by perfektně sedly samy. Jenže to nejde.
Střih plavekPlavky stejně jako spodní prádlo patří ke kouskům, které se prostě důkladně vyzkoušet musí. Nejlépe několikrát a v klidu. Přesto mnoho žen při jejich nákupu chybuje. "Častou chybou je nesprávně zvolený obvod horního dílu a s tím související špatný objem košíčků. Běžně se mi stává, že do obchodu přijde princezna přesvědčená o tom, že má velikost 85 B, i když potřebuje 75 DD," upozorňuje Helena Konarovská, značně korpulentní dáma a majitelka butiku Le Chaton specializujícího se na spodní prádlo. Právě ona ví o krajkách, saténu, korzetech, podprsenkách i kalhotkách úplně všechno.

Plavky

Běžně si podle ní české ženy myslí, že správnou barvou plavek je černá, případně tmavě modrá nebo hnědá. Jenže ne každý kousek v temných odstínech je automaticky zeštíhlující. Naopak může mít i přesně opačný efekt, když z vás plavky udělají bledého, vprostřed staženého buřtíka s pobledlými a tlustými končetinami. Ideální nejsou tyto barvy ani pro chodící tyčky od plotu, z nich naopak udělají ještě hubenější párátka bez jakéhokoliv náznaku ženských tvarů.

Komentáře