Vyberte si ten správný typ slunečních brýlí pro váš obličej

Publikováno 6.6.2011

Léto už je téměř v plném proudu, sluníčko svítí a my se neobjedeme bez slunečních brýlí. Mnoho lidí zvažuje, jaký styl brýlí zvolit, aby se hodil k jejich obličeji a zároveň patřil do skupiny posledních módních trendů. Poradíme vám, jak na to!

Existuje spousta důvodů, proč si pořídit sluneční brýle. Ochraňují nás před nepříjemným světlem, UV zářením i zvědavými pohledy. Navíc zabraňují tvorbě vrásek okolo očí a spolehlivě zakryjí tmavé kruhy po proflámované noci. Nebo prostě jen proto, že v nich vypadáte skvěle! Jaké jsou ale pro váš tvar obličeje nejlepší?

Z praktické pomůcky, která chránila naše oči proti slunci se během poslední doby stal i vyhledávaný módní doplněk. Sluneční brýle nosíme, ať už sluníčko svítí nebo je zataženo. Celebrity zvučných jmen bez nich nevyjdou z domu.

Na trhu je neuvěřitelné množství brýlí všech tvarů, velikostí i barev. Ne každý tvar či typ se však hodí pro každou tvář. Zvolte proto takové obroučky, které vašemu obličeji dodají ten správný výraz. A pokud nevíte, které to jsou, máme pro vás pár dobrých rad.

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličejPokud má váš obličej tvar srdcovitý, tedy široké čelo a úzkou bradu, budou vám slušet brýle s kulatými či oválnými rámečky

Hranatý obličej

Hranatý obličej

Spodní i střední část obličeje jsou zhruba stejně široké. Brada je ostře výrazná. V tomto případě zvolte oválné rámečky, které vaši tvář zjemní. Dovolit si můžete poměrně velké a zajímavé obroučky slunečních brýlí. Ale pozor, obrovské brýle s ostrými hranami už nemusí být to pravé, stejně jako příliš malé obroučky, které na vašem obličeji nevyniknou.

Kulatý obličej

Kulatý obličejKulaté tváře jsou mnohem kratší než oválné. Perfektně jim sednou obroučky hranaté nebo ve tvaru motýla. I obroučky s výraznější horní obrubou váš obličej zeštíhlí. Máte-li chuť experimentovat, pořiďte si výrazně barevné brýle. Pokud máte kulatý obličej, v žádném případě si nepořizujte brýle malé a kulaté.

Oválný obličej

Oválný obličejPokud máte oválný obličej, jste šťastnou ženou. Na nos si můžete usadit prakticky cokoliv. Retro, oválné, kulaté, obdélníkové nebo kočičí - všechny vám budou slušet. Dovolit si můžete i výrazné hranaté obroučky, dodají vám na zajímavosti a váš obličej s nimi vynikne. Pokud je váš obličej podlouhlý, můžete ho opticky zkrátit zkrátit brýlemi motýlího tvaru. Vaše tvář pak bude působit harmonicky.

Sluneční brýle slavných

Sluneční brýle se staly neodmyslitelným doplňkem například Johnnyho Deppa. Se svým hranatým obličejem si může dovolit zajímavé a výrazné obroučky. Eva Longoria, Angelina Jolie i Brad Pitt si díky svému oválnému obličeji mohou dovolit jakýkoliv typ brýlí.

Komentáře