6 zásad pro domácí barvení vlasů

Publikováno 28.11.2011

Ideální samozřejmě je, když svěříte změnu tónu vlasů či dobarvení profesionálovi. Je ale jasné, že pokaždé to nejde. Někdy chybí čas, jindy zase peníze. Jak to zvládnout bez větších závad i doma?

1. Vyberte si správný odstín

Výsledek by měl působit co nejpřirozeněji. Určitě se vám nepovede napoprvé „přeskočit“ plynule z černé na platinovou blond. Pokud chcete měnit barvu vlasů doma, ideální je, když je zesvětlíte či ztmavíte maximálně o dva stupně.

Barvení vlasů2. Barvy musíte mít dostatek

Máte vlasy dlouhé až na ramena? Pak vám asi nebude jedno balení stačit. Pořiďte si aspoň dvě, abyste v průběhu aplikace najednou nezjistila, že vám barva vyšla jen na půlku hlavy.

3. Odstín by měl korespondovat s barvou pleti

Při nákupu barvy se rozhodujte i podle toho, jestli jste studený, či teplý typ. V tom duchu byste si měla i vybrat optimální tón. K bledší pokožce se hodí béžové a popelavé tóny, k červené a růžové sednou karamelové a zlatavé.

Barvení vlasů4. Nejprve si udělejte test

Než začnete s nanášením barvy, udělejte si nejprve test na kůži, jestli nejste na přípravek alergická. Ideální je, když si nejprve nabarvíte jen jeden pramen, abyste si vyzkoušela, jakého odstínu přesně dosáhnete a jak dlouho bude barva působit. Pokud výsledky dopadnou dobře, můžete se pustit do práce.

5. Barvu naneste rovnoměrně

Před barvením vlasy důkladně pročešte. Následně je rozdělte na čtyři části a každý pořádně promněte barvou odspoda nahoru a obráceně (samozřejmě v rukavicích), aby se vám barva nanesla rovnoměrně po celé délce. Vlasy pak můžete stočit do drdolu, zakrýt fólií a nechat působit.

6. Nezapomeňte na důkladné opláchnutí!

Po uplynutí stanovené doby vlasy důkladně vypláchněte vodou, umyjte šamponem a naneste výživnou kúru. Pak už je můžete učesat tak, jak jste zvyklá. Pozor, barvu byste měla po šesti týdnech znovu oživit.

Zdeněk Fencl

Vizážistka Zdeněk Fencl radí: Co dělat, chci-li změnit barvu z tmavé na blond?

Dobré, i když ne zaručené, je vyzkoušet si blonďatou paruku. Ujistíte, jak vám sluší a jak byste se se světlými vlasy cítila,“ říká vizážista. „Bez péče a pomoci kadeřníka bych se do zesvětlování vůbec nepouštěl. Z tmavých vlasů je přechod na světlejší postupný, trvá asi dva až tři měsíce – tedy dvě až tři barvení.Velmi opatrně je třeba zacházet s hodně tmavými nebo černými vlasy. Než na celkovou barvu bych vsadil na melíry a místo ‚bílé‘ blond spíše plavé varianty. Světlení vlasy samo o sobě vlastně pálí, proto je potřeba o ně hodně pečovat, využívat dobré a individuálně volené produkty po konzultaci s kadeřníkem, já osobně nedám dopustit na kúru Joico.

Komentáře