7 tipů na domácí pedikúru

Publikováno 7.12.2011

To, že léto už je dávno za námi, neznamená, že péči o nohy zanedbáme. Hrubým patám ale nemusíte zabraňovat v drahém salónu. S našimi tipy to zvládnete hravě v pohodlí domova.

Nezjemnil-li vám letos paty plážový písek, pomozte si doma. Jak na to? Následujících 7 kroků vám pomůže vykouzlit krásné nohy.

Krok za krokem k dokonalým nohám

Pomůcky na pedikúru1. Připravte si pomůcky

Připravte si ručník, škrabku na paty či pemzu, peeling, nůžky nebo kleštičky na nehty, pilník, výživný nebo hydratační krém, podkladový a krycí lak, případně i nějaký barevný tak, aby jste je měla v dosahu a nemusela nikam odbíhat.

2. Dopřejte nohám voňavou lázeň

Než začnete s oškrabováním přebytečné staré kůže, namočte nohy do lavoru s horkou vodou. Pro příjemnou vůni přidejte pár kapek esenciálního oleje nebo sůl do koupele. Nohy máčejte dvacet minut.

Lázeň pro nohy3. Odstraňte ztvrdlou kůži

Ztvrdlá místa, především paty, odstraňte broušením pomocí pemzy či speciální škrabky. Můžete si taky pomoci žiletkami na chodidla.

4. Ošetřete chodidla peelingem

Pokožku nohou navlhčete a naneste na ni trochu abrazivního krému. Lehce masírujte krouživými pohyby a nechte chviličku působit. Pak peeling opláchněte.

5. Upravte si nehty

Dlouhé nehty zkraťte pomocí nůžek či kleštiček, stříhejte do rovna, aby vám nezarůstaly do kůže. Nerovnosti zapilujte papírovým či keramickým pilníkem. Doporučujeme pilovat v jednom směru stejně jako u nehtů na rukou, aby se netřepily. Nehtovou kůžičku zatlačte zpět, přerůstá-li přes nehet, ale nikdy ji nestříhejte. Tím byste akorát podmínila její další růst.

6. Finálně nalakujte

Před nanesením podkladového laku nehty přejeďte vatovým tampónem s odlakovačem, abyste je zbavila nečistot a mastnoty. Vezměte podkladový krém a naneste dvě vrstvy laku, nechejte zaschnout a naneste vrstvu barevného, chcete-li. Až barevný lak zaschne, přebarvěte nehty ještě jednou. Pak už stačí jen zafixovat krycím lakem, který předchází předčasnému oloupání barevného laku.Lakování nehtů na nohou

7. Hydratujte a vyživujte

Jakmile máte nohy upravené, sáhněte po hydratačním krému s deodoračními účinky. Nohy důkladně promažte a nechte vstřebat.

Je to jednoduché a zvládne to opravdu každý. Péči o nohy rozhodně nezanedbávejte ani v zimě, jsou vaší vizitkou. Nechtěla byste přece, aby ze sexy střevíčku na plese koukaly neupravené nohy.

Komentáře