Co jste nevěděla o prodlužování vlasů

Publikováno 3.11.2011

Málokdo je spokojený s tím, co má, kdo má vlasy krátké, chce dlouhé, kdo vlnité, touží po hladkých a rovných, tmavovlasí lidé často obdivují světlovlasé – a naopak.

Málokdo je spokojený s tím, co má, kdo má vlasy krátké, chce dlouhé, kdo vlnité, touží po hladkých a rovných, tmavovlasí lidé často obdivují světlovlasé – a naopak.

Zatímco barva se dá měnit snadno a svépomocí, s délkou, když se nám nelíbí krátké, je to složitější. Zrovna tak s hustotou, protože nejedna dáma se trápí tím, že má vlasy příliš řídké a přeje si mít hustší porost hlavy. Ne vždy je ale příroda je tak štědrá.

Prodlužování vlasů je dnes poměrně hodně rozšířené. Ne každý na to asi má peníze nebo odvahu, ale je dobré o tom aspoň teoreticky vědět víc. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit :-)

Základní dvě cesty prodlužování jsou za tepla nebo za studena. Abychom vám usnadnili rozhodování, pro případ, že o tom uvažujete, něco málo vám o těchto metodách řekneme. Než se ale definitivně rozhodnete, domluvte se s vaším kadeřníkem a vlasovým specialistou, který vám s ohledem na kvalitu vašich vlasů doporučí, jakou cestu zvolit.

Prodlužování vlasů

Oblíbený fenomén poslední doby mezi ženami každého věku.

Vosk, platové trubičky a keratin jsou pomůcky, které se používají při prodlužování za tepla. Jako šetrnější je dle některých specialistů prodlužování vlasů za studena.

Používají se kovové kroužky nebo silikonové kroužky. Výhodou silikonových je, že nejsou tak nápadné, nevýhodu asi tušíte: rozčesávání je dost nepříjemné.

Keratin je velmi příjemný a používaný materiál, protože je šetrný. Může se dnes aplikovat i ve studené formě, za pomoci ultrazvuku, takže v místě, kde je vlas s keratinem spojený a kde jsou prameny vlasů nastaveny, není vůbec nic vidět. Keratin je v našich vlasech obsažen, takže je to forma přirozená. Když vlasy po několika měsících odrostou, je dobré opět navštívit kadeřníka a účes poupravit nejčastěji tím, že se nastavené prameny sundají a posunou se blíže k hlavě, protože při dalším odrůstání vlastních vlasů opět klesnou o něco níž.

Stručně ještě o dalších metodách:

Prodlužování vlasů

Dnes se již používají přírodní vlasy, které je možno barvit a všemi způsoby upravovat.

Takzvané japonské řetězení znamená, že se vlasy prodlouží pomocí naprosto nepatrných mikrouzlíků. Obvykle se doporučuje pro případy, kdy netoužíme po dlouhodobém zákroku, ale chceme vlasy prodloužit pouze na kratší dobu. Podobnou metodou je naplétání vlasů, kdy se nastavované prameny napletou pomocí mikrocopánků.

Zatímco dříve se používaly vlasy umělé, dnes se k vašim pravým vlasům přidávají vlasy přírodní, které pocházejí nejčastěji z Evropy nebo Asie. Nastavené vlasy se mohou barvit, fénovat, žehlit a natáčet na natáčky. Neměl by se ale používat melírovat a dávat na ně trvalá, protože nastavené vlasy se tím poškozují. Při česání je důležité používat speciální kartáč se silikonovými štětinkami, které neporušují spoje.

Komentáře