Do nové sezóny s dokonalou postavou

Publikováno 27.9.2011

Tři sporty, které byste měli na podzim zkusit. Nabrat zpátky přes léto shozená kila a ztratit získanou fyzičku by byla obrovská škoda. Přečtěte si, co vám nejlépe pomůže formovat postavu v podzimním počasí.

Nepolevujte v naučeném fitness režimu a zkuste nové sporty. Snadno s nimi doladíte formu, shodíte další kila, a hlavně – nebudete se při nich nudit.

Nordic walking

Nordic WalkingPořiďte si hůlky, pořádné boty a vyšlápněte si na túru. Podzimní počasí tomu přeje. Posílíte nohy, zadek, díky hůlkám i ruce, rameno a břicho. Navíc spálíte o 20 % více kalorií než při obyčejné ‚bezhůlkové‘ procházce.

TRX

TRXNení to venku právě na procházku? Pak zkuste TRX (total resistence exercises), což je cvičení na závěsném systému. Funguje jako nejlepší ‚seznamka‘ s vašimi svaly. Na TRX je totiž všechny velmi důvěrně poznáte. Nejde o komplikovaný druh sportu, využíváte při něm pouze váhu svého těla. Je náročný a rychle funguje. Posilujete při něm, hubnete, a navíc procvičujete flexibilitu a rovnováhu. TRX se usídlil v řadě českých fitness center (v Praze, Brně či Pardubicích), zacvičit si ho ale můžete i doma. Stačí si pořídit závěsný systém, který připevníte ke stropu, dveřím nebo venku na strom.

Brno: www.weissersportcentrum.cz
Pardubice: www.aerobik-pardubice.cz
Praha: www.sipkova.cz či www.holmesplace.cz

Pilox

PiloxVe světě sport roku 2011. Spojení pilatesu a boxu dělá fantastickou postavu, vede k vzorovému držení těla a ohebnosti. Než se pilox propracuje do českých fitness center, zacvičte si doma s DVD. Nejlépe s tím od zakladatelky sportu Viveky Jensen.

Komentáře