Dokonalá dekorace na vánoční stůl

Publikováno 13.12.2011

Každý asi ví, že na slavnostním stole nesmí chybět ubrousky, svíčky, ovoce. Jak ale dosáhnout toho, aby se z tabule stal jeden povedený designérský kousek? Probuďte v sobě kreativní já.

Úplně nejdůležitější věc, kterou si musíte vždy pamatovat je, že na stole musí být vždy dostatek místa. Dekorace nesmí omezovat strávníky v jídle a bránit jim ve výhledu na ostatní. Kontakt se členy rodiny je nezbytný. Proto nemáte-li k dispozici zrovna velký stůl, kroťte se.

Svíčky jsou symbolem vánoc, hřejivosti a útulnosti, proto je na svém vánočním stole zkrátka musíte mít, bez nich by nebyl úplný. Jednoduchý dřevěný stůl je pro vánoční dekoraci ten pravý, máte-li masivnější stůl. Pokud máte moderní skleněný stůl, zvolte kovový svícen. Vsaďte na jednoduchost a eleganci i při výběru svíček. Zvolte jednoduché barvy a linie, zkombinujte svíčky různých šířek a výšek, vypadá to velice zajímavě.

Jako doplněk slavnostní tabule může posloužit také adventní věnec i přesto, že už jsou na něm svíce vyhořené. Ten může mít mnoho podob, od klasických zelených větviček s červenými svícemi přes odvážnější barvy až k barevným sobům, které jej můžou zdobit. Fantazií se meze nekladou.

Letos vede fialová

Už v letech předešlých byla fialová hitem. Ani letos tomu není jinak, ba právě naopak, letos zkrátka vítězí. Purpurová, fialková, lila či fuchsie, s žádným odstínem neuděláte chybu. Zkombinovat ji můžete s další módní barvou – světle růžovou. Ze spojení s béžovou nebo barvou slonovinové kosti dosáhnete elegantního a sofistikovaného dojmu.

Sáhnout můžete i po typicky vánočních barvách. Modrou štědrovečerní tabuli dozdobte stříbrnými příbory, tmavě modrými ubrousky, svíčky obsypte průhlednými kamínky a krásně prostřený stůl je na světě.

Slavnostního dojmu dosáhnete použitím zlaté barvy. Pozlacená větvička či zářivé svíčky budou vypadat skvěle, obzvlášť na dřevěném stole.

Na slavnostní tabuli nesmí chybět ubrousky a jmenovky, pokud očekáváte více hostů. Pro slavnostní chvíle se nejlépe hodí ubrousky látkové, které jsou k dostání v mnoha variacích a ozdobit je můžete nápaditou designovou sponou. K odlehčení můžete přidat vtipný stojánek na jmenovku a vaši hosté se zaručeně budou cítit příjemně.

Ať už bude váš stůl červený nebo modrý, důležité je myslet na hlavní poselství Vánoc. Jsou to přece svátky klidu, odpočinku a setkávání s přáteli. Tak na to při zdobení bytu myslete.

Komentáře