Domácí pedikúra snadno a hravě

Publikováno 24.4.2012

Příprava vašeho těla na jaro by měla být právě v plném proudu. Nezapomeňte mezi dietami, regenerací vlasů po dlouhé mrazivé zimě a cvičením pro zpevnění těla i na vaše nožky. Proč chodit do drahých salónů, když zvládnete pedikúru doma?

Zimní kozačky a boty s huňatým kožichem už můžeme pomalu ale jistě schovávat do skříní a na scénu přicházejí konečně zase jarní a letní sandálky, baleríny, střevíčky, lodičky, žabky,... Neupravené nohy by v těchto otevřených botkách vypadali příšerně. S našimi tipy však nemusíte mít strach, že byste ve svých nových botkách udělala ostudu.

Módní stylisté hlásí: "Tuto sezónu budou v módě hlavně sandálky, a to všech druhů, klasické, s indiánskými motivy až po antické motivy." Proto si nezapomeňte před premiérovou promenádou nových bot udělat řádnou pedikúru, což v žádném případě neznamená rychlý běh do salónu. Pro dokonalé nožky nemusíte chodit daleko. Jak tedy zvládnout péči o chodidla doma?

Tipy na domácí pedikúru

Horká lázeňNohám udělá nejlépe, když je na 10-15 minut ponoříte do horké lázně, což připraví pokožku k dalším ošetřením. K přípravě lázně je vhodná koupelová sůl a také pár kapek citrónu, který funguje jako změkčovač kůže.

Po přibližně čtvrt hodině v lázni nohy řádně vysušte ručníkem, nezapomeňte také na místa mezi prsty, aby nevznikaly nepříjemné plísně. Můžete začít s obrušováním. Nejlepším nástrojem k odstranění staré kůže je pemza, použít můžete ale i skleněný pilník, který je jemnější než obyčejný a snadno jej očistíte. Věnujte pozornost zejména místům, kde je staré kůže nejvíce, což jsou paty. Vyvarujte se doma používání seřezávačů, žiletek a břitvy.

Důkladně obroušeným nohám můžete dopřát peeling. Vyrábí se i speciální peelingy na nohy, které věnují nohám speciální péči a krásně je zjemní, ale vy můžete použít i tělový peeling.

Nezapomeňte na nehty

Nehty jsou také součástí vašich nohou, proto je nezapomeňte také řádně ošetřit. Odlakujte starý lak a zastřihněte nehty. POZOR! Vždy zastříhávejte nehet do rovna, aby nedocházelo k velice bolestivému zarůstání. U malíčku použijte pouze pilník.

Lakování nehtů na nohouOstříhané nehty lehce zapilujte, aby se netřepily. Pokud máte ráda nehty nalakované, naneste potřebnou vrstvu laku. Na nohách by lak měl být tmavší než na rukou. Stále nejvíc IN je červený lak, který působí velice sexy, ale jarní kolekce přinášejí spoustu jiných barev včetně pastelových i naopak neonových. Lak nehte řádně zaschnout.

Na závěr vaší domácí pedikúry naneste na nohy mastný krém, který už bude finální péčí pro vaše krásná chodidla. Ideální čas na změkčení nohou je noc, proto je přes noc namasírujte krémem na chodidla nebo i olivovým olejem a zabalte je do teplých ponožek. Pro udržení takto měkkých nožek opakujte olivovou kúru dvakrát do týdne.

Jemné nohy

Komentáře