Kde všude se holit?

Publikováno 12.7.2011

Hebounké nohy, hladké podpaží i předloktí – to už je dnes naprostou samozřejmostí. A mnohé z nás za ni považují i vyholení intimních partií.

Přirozený vzhled je, co se ochlupení týče, dávno na ústupu. Sotva nám na nohou vyraší pár milimetrů porostu, saháme po žiletkách, vosku, epilátoru, a dáváme chlupům zase sbohem. A pánové to bezpochyby oceňují.

Zvláště teď v létě, kdy se promenádujeme v plavkách, krátkých sukních nebo sexy šortkách a nabízíme jim pohled na dokonale svůdné nohy. Také v podpaží je lépe nic nemít. Z estetického, ale i praktického důvodu.

Přece jen se pak daleko méně potíme! Což je zase především v létě příjemná záležitost. Ale co s intimními partiemi? Holit, nebo neholit? Trend se zdá jasný: s chloupky dolů. Jenže co na to náš partner?

Holení nohou

Hladký požitek

"Nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Holím se už od patnácti, takže je pro mě přirozené být na každém kousku svého těla hladká. Před pár lety jsem kvůli úrazu byla tři týdny v nemocnici a holit se nemohla, řeknu vám, bylo to pro mě peklo!“ říká pětadvacetiletá Markéta a pokračuje: „Někdo říká, že mu to zabírá zbytečně moc času, ale těch pár minut ráno nebo večer ve sprše – to je hračka. Už jsem si zvykla. Používám žiletku, takže je to raz dva. A ten pocit, když přejedu rukou po hedvábné pokožce? K nezaplacení!“

Intenzivnější prožitky

„Až když jsem potkal Markétu, zjistil jsem, že existují ženy, které se zbavují opravdu všech chloupků na těle,“ přidává se Markétin přítel Marek. „Naše první milování pro mě bylo o to zajímavější, intenzivnější. Kdekoliv jsem se jí dotkla, dotkl jsem se sametu. Zdála se mi o tolik křehčí a o tolik víc sexy! A orální sex? Páni, to byla jízda. Nikde nic nepřekáželo, nedralo se s odpuštěním do pusy, odpadlo tragikomické plivání chloupků… Měl jsem pocit, že milování jsem si nikdy tak neužil!“

Holení podpaží

Co je moc, to je příliš?

S Markem ale nesouhlasí Radek: „Je mi dvaatřicet a chci stejně zralou ženu. Když si představím, že bych se měl dotýkat takové, která na sobě nemá jediný chloupek, ani nevím, jestli by mě to vzrušovalo… Víte, je to takové moc lolitkovské, zvláště, když je žena vyholená i v intimních partií.

"Nohy, podpaží, to samozřejmě chápu, ale pokud se zbaví i ochlupení v klíně, přestává pro mě být ženou, stává se dívkou nebo… možná to neumím přesně popsat, ale cítil bych se takřka tak, jako bych si měl začít něco s holkou pod zákonem, moc mladou na to, aby měla ochlupení, rozumíte?“ nabízí Radek naprosto odlišný pohled na věc. Takže… je snad řešením jít cestou kompromisu a nevyholit zcela, jen zčásti?

Holení jako předehra

„Asi většina mých kamarádek opravdu zvolila cestu kompromisu,“ říká Markéta, „zbaví se i v oblasti klínu většiny chloupků, ale v podbřišku si pohrají a nechají je například ve tvaru jednoduché čárky, srdíčka… Chce to samozřejmě zručnost a trpělivost, takže mi přijde praktičtější holit docela, ale proč ne. Všechno je lepší než přirozené ochlupení!"

Komentáře