Kvůli koho se doopravdy strojíme?

Publikováno 20.6.2011

Většině mužů leze na nervy, když musejí čekat dlouho na svou partnerku, než se před zrcadlem nachystá k odchodu do společnosti. Pánové budou teď ale ještě naštvanější, neboť veškerá ta paráda není kvůli nim. Podle nové studie se ženy šlechtí a úzkostlivě dbají na svůj zevnějšek především kvůli sokyním. Chtějí dokonale vypadat v očích jiných žen, nikoli mužů.

Šest žen z deseti ve věku 18 až 30 let v průzkumu společnosti Simple uvedlo, že při oblékání a líčení myslí na své kamarádky a jak se jim budou líbit, zatímco dvě třetiny přímo očekávají komplimenty od jiných žen, nikoli od mužů. Čtvrtina žen také přiznává, že nejhezčí komplimenty dostává od jiných žen.

„Existuje jistá domněnka, že všechno to divadlo s líčením a oblékáním ženy dělají proto, aby uchvátily opačné pohlaví, ale náš průzkum to vyvrací a dokazuje, že je tomu úplně jinak,“ cituje Daily Mail mluvčího společnosti Simple.

Odraz v zrcadle

Více než polovina žen v průzkumu potvrdila, že při šlechtění svého zevnějšku nikdy nemyslí na muže, pětině žen absolutně nezáleží na tom, co si o jejich zevnějšku myslí jejich muž.

Komentáře