Levné padělky pohřbívají styl

Publikováno 4.3.2012

Při procházce po větším i malém městě bychom mohli počítat, kolika ženám a slečnám se houpe na předloktí kabelka s velkým LV. Je vhodné mít opravdu pocit, že v padělaném triku s nápisem D&G uděláme skutečnou parádu?

Odkud kabelky pocházejí?

Ženy si je kupují, protože jsou levné, snadno dostupné a působí přesto luxusně a stylově. Za jejich výrobou ale stojí opravdová spousta práce, která není vhodně ohodnocena.

Padělané kabelky Louis Vuitton a jiné padělky prestižních značek se šijí v zemích s nízkou sociální a ekonomickou úrovní, od čehož se odvíjí jejich nízká cena. Mzdy, které šičky za svou úmorně dlouhou směnu trvající mnohdy celých 24 hodin bez přestávky dostanou, jsou až směšné. Rozpíchané prsty, úmrtí v důsledku žízně a hladu či únavy nejsou ojedinělé.

Dámy z našeho světa pyšnící se pak touto "značkou" mnohdy ani nevidí všechny okolnosti okolo levně pořízeného luxusu. Škodu, která je spáchána na značce, pravděpodobně není třeba zmiňovat.

Padělek kabelky LV

Koho nejvíce padělají?

Nejsnadněji padělatelné jsou značky, které mají dostatečně výrazné logo. Jen se rozhlédněte a počítejte, kolik Gusacci, Luis Vittón, Chanal, Prade nebo Fendé se motá okolo vás.

Co to ale znamená na druhou stranu? Imitace poukazuje na to, že produkty těchto značek jsou obrovsky žádané a lidé je chtějí nosit za každou cenu. Ovšem s tímto zájmem obrovsky klesá u člověka vkus.

Padělek kabelky LV

Opravdu nepovedený padělek kabelky francouzské značky LV

Kde najít originál?

Pokud projdete celou Pařížskou ulici v Praze 1, naleznete všechny výše zmíněné značky. Na jiných místech, kde se vám snaží prodat "luxus", prodávají padělky.

U mnoha kusů dokonce nelze rozeznat, zdali se jedná o originál nebo fake. Padělky jsou čím dál lepší, což ovšem neznamená, že je vhodné je kupovat. Už jen pro ten pocit, že jste zradila módu.

Padělek kabelky LV

Rozeznáte fake a originál?

Komentáře