Líčení očí pro blondýnky i brunetky

Publikováno 12.12.2011

Každá žena by se chtěla umět perfektně nalíčit na každou příležitost. Při volbě očních stínů není rozhodující jen barva očí, dávat důraz musíme také na svou barvu vlasů. Jste-li blondýnka či brunetka, čtěte dále tento článek a získejte užitečné tipy.

Správné nanášení stínů

Aby stíny na očích lépe držely, poprašte víčka pudrem nebo si kupte speciální bázi. Osvědčený je třeba podklad od značky ARTDECO. Budete-li chtít výraznější tóny, vyplatí se lehce navlhčit aplikátor.

Zářivá blondýnka

Scarlett JohanssonPro blondýnky jsou nejvhodnější pastelové barvy. Zkuste jemně růžovou, světle zelenou, meruňkovou, zlatou nebo béžovou.

Skvělá je také kombinace několika barev najednou.

Paris HiltonTmavší odstín naneste na celou plochu horního víčka a váš neodolatelný pohled doplňte světlejším stínem do koutku oka.

Zářivé stíny v barvě nebe raději hned vyhoďte a místo nich si pořiďtešvestkové nebo tyrkysové, které budou na vašich očích přirozenější. Vyhněte se i tmavým nebo perleťovým stínům, které vás udělají zbytečně starší a přísnější.Jennifer Aniston

Sexy brunetka

Eva Longoria ParkerU tmavovlásek naopak nejlépe vyniknou barvy jako hnědá, fialová, zelená, černá, červená a dokonce také žlutá. Pokud jste majitelkou světlejších očí, můžete přidat krémovou barvu na jejich rozzáření. Odzbrojující pohled dolaďte pomocí tužky na oči.

Dejte si však pozor na kombinace tmavých stínů a rudé rtěnky. K výrazným rtům se, jak všechny víme, hodí nenápadné líčení očí.

Dbejte také na obočí

Ať už jste blondýna, nebo bruneta, k dokonale nalíčeným očím patří perfektně upravené obočí, jehož úpravu zvládnete raz dva pomocí našich rad. Zapomeňte na tenké linky zvýrazněné tmavou tužkou, váš obličej bude zbytečně tvrdý. Raději zvolte tóny v barvě vlasů nebo jen o odstín tmavší.

A až se rozhodnete změnit barvu vlasů, nezapomeňte, že musíte změnit i líčení!

Komentáře