Nejznámější boty světa, které si jen tak nekoupíte

Publikováno 22.11.2011

Boty! Slovo, které dokáže na tvářích mnoha žen vykouzlit slastný úsměv. Existuje nespočet designérů a návrhářů obuvi, ale jen někteří mají to štěstí, že je znají ženy všude po světě. A to i ty, které si jejich boty zrovna nemohou dovolit.

Žena a boty. Spojení, které jen tak nikdo nepřeruší. Samozřejmě se najdou dámy, pro které je obuv pouhým "spotřebním" zbožím, jež potřebují ke svému každodennímu životu. Pro valnou většinu žen jsou ale boty nepostradatelným designovým prvkem, jehož množství tak rády rozšiřují.

Nepřeberné množství značek na současném světovém trhu s obuví by se dalo jednoduše rozdělit na skupinu, která je běžným ženám dostupná a na skupinu, o které si mohou nechat leda tak zdát. Bohužel druhá ze skupin představuje pro mnohé smrtelnice poměrově mnohem větší část.

Nejslavnější trojice návrhářů obuvi

Jimmy Choo

Malajský návrhář Jimmy Choo patří do nejslavnější trojice návrhářů (Blahnik, Choo, Louboutin), jejichž boty znají mnohé dámy z celého světa, a to díky seriálovému či filmovému zpracování Sexu ve městě.

Jimmy Choo

Jimmy Choo: Stylové pásky zdobí boty s diamanty v přepočtu za 45 475 Kč

Jimmy Choo

Jimmy Choo: Luxusní lodičky s hadím vzorem v přepočtu za 23 560 Kč

Světoznámou značku Jimmy Choo založil v roce 1996 spolu s Tamarou Mellonovou, bývalou editorkou neméně známého časopisu Vogue. V jeho nabídce kromě typických bot nechybí ani luxusní doplňky, kosmetika nebo parfémy.

Jimmy Choo

Jimmy Choo: Páskové sandálky jsou zdobeny zlatými doplňky za 18 100 Kč.

Jimmy Choo

Jimmy Choo: Na první pohled obyčejné dámské kozačky za 33 700 Kč.

 

 

 

 

 

 

Manolo Blahnik

Boty od španělského módního návrháře nepatří zrovna k těm nejlevnějším, není tedy divu, že je obouvají především celebrity, pro které jsou přeci jen "přístupnějším" zbožím. České ženy možná může alespoň trochu utěšit fakt, že Manolo Blahnik má české kořeny. Narodil se totiž českému otci a španělské matce. O módu se zajímal již odmalička, svou zálibu podědil zřejmě po matce, která módou žila.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik: Něžné páskové boty se zipem mají hodnotu 10 800 Kč.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik: Elegantní kožené kozačky s kožešinkou za 24 500 Kč.

Inspiraci pro své výtvory čerpá v běžném životě. S jeho značkou je neodmyslitelně spojeno jméno herečky Sarah Jessiky Parkerové.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik: Sexy kotníčkové boty v růžovočerném provedení za 11 600 Kč.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik: Kožené kotníčkové boty mají gumu místo zipu a cenu v přepočtu 17 800 Kč.

Christian Louboutin

Francouzský návrhář obuvi začal svou slavnou kariéru v Paříži roku 1991. Od roku 1992 je typickým prvkem jeho obuvi sytě červená lakovaná podrážka, která ji donedávna odlišovala od ostatních značek. V poslední době ji ale začali používat i jiní módní návrháři, což se Louboutin snažil napadnout i u soudu, kde bohužel neuspěl.

Christian Louboutin

Christian Louboutin: Elegantní zimní obuv s  kožíškem za 11 700 Kč.

Christian Louboutin

Christian Louboutin: Odvážné vzory pro odvážné dámy za cenu 12 605 Kč.

 

 

 

 

 

 

Každý pár bot tohoto módního guru je zárukou kvality, luxusu a specifického stylu. Jeho mottem je "udělat ženu krásnou, sexy a její nohy tak dlouhé, jak jen to jde".

Christian Louboutin

Christian Louboutin: Stylové hnědé kozačky s páskem přes lýtko za 11 600 Kč.

Christian Louboutin

Christian Louboutin: Elegantní bíločerné lodičky s volnou patou za 9386 Kč.

Komentáře