Neopomíjejte své obočí! Jak si jej správně upravit?

Publikováno 6.12.2011

Ačkoli jej ženy při kosmetických úpravách často opomíjejí a nekladou na něj takový důraz, s naším obličejem dokáže opravdu hodně. Ono totiž nejen zvýrazňuje oči, ale rámuje celý náš obličej. Nemějte strach, jeho úprava je rychlá a snadná.

Upravené obočí by mělo působit co nejpřirozeněji, proto není radno přehánět se zákroky. Před úpravou zvolte vhodný tvar a barvu, aby váš obličej doplnilo a nepůsobilo uměle.

Správný tvar je základ

Nemáte jasno, jaký tvar by se k vašemu obličeji hodil a nechcete riskovat? Existuje zcela jednoduchý trik, jak to zjistit. Vezměte do ruky tužku a přiložte ji ke straně nosu. Tam, kde tužka protne vaše obočí by měly začínat oblouky. Když propojíte tužku s vnějším koutkem oka, zjistíte, kde by měly oblouky končit.

Zjisti správný tvar obočí

Obyčejná tužka vám zajistí, že se trefíte do správného tvaru.

Obočí Angelina Jolie

Jako ukázkový příklad uvádíme Angelinu

Důležitým bodem je také vrchol obočí. Přiložíte-li tužku k obličeji tak, aby procházela středem vaší oční duhovky, tento bod snadno naleznete. Od tohoto místa směrem ven z obličeje by se obočí již mělo zužovat a postupně přecházet v tenký proužek.

Máte-li ale stále strach, že se do tvaru netrefíte, pomozte si bílou tužkou a obarvěte obočí v požadovaném tvaru. Následně už stačí pouze vytrhat neobarvené chloupky a je hotovo.

Snadné a bezbolestné trhání

Nemusíte mít zrovna kosmetický salón doma. Pro úpravu obočí je potřeba pouze pár základních věcí. Nejdůležitější je pinzeta se zkosenými konci.

Pokud jste v této oblasti nováček, počítejte s mírnou bolestí, kterou lze zmírnit například trháním po koupeli, kdy jsou póry otevřené a chloupky vylézají snadněji a prakticky bezbolestně. Dobré je taky namazat obočí a jeho okolí pleťovým krémem. Rovněž tak předejdete větší bolesti a podráždění po vytrhnutí. Pozor ale, ať to nepřeženete, pak by vám mohl chloupek v pinzetě klouzat.

5 pravidel pro správné trhání:

  • Chloupky se vytrhávají pouze ze spodní části obočí. Nikdy nevytrhávejte horní chloupky, raději je zesvětlete. Trhejte po směru růstu.
  • Aby se chloupek netrhal postupně na menší části, chyťte jej hned u kořene. Pak už stačí jen prudce škubnout a je venku.
  • Stejný tvar obou oblouků zajistíte tím, že po vytržení několika chloupků na jednom obočí přejdete na druhé.
  • Není nic horšího, než nechat chloupky u kořene nosu. Ty také vytrhejte. Pozor ale, aby jste to nepřehnala. Doporučujeme použít trik s tužkou (viz. tento článek výše).
  • Jakmile jste s trháním hotova, vydezinfikujte obočí pleťovou vodou.
K dokonalosti to dotáhnete pomocí kartáčku. Sčešte chloupky na jednu stranu.Existují dokonce už i vosky a gely na obočí, pomocí nichž nejlépe zafixujete konečný tvar.

Barvu zvolte podle vlasů

Chcete-li obočí zvýraznit, použijte tužku nebo stín na obočí a lehce zvýrazněte.

Perfektní obočí

Úpravu za žádnou cenu nepodceňujte.

Pokud si obarvíte vlasy, vaše obočí by barvu mělo následovat. Blondýnky, vyhněte se načervenalým odstínům, raději zvolte světlejší hnědou s našedlým podtónem. Brunetky by naopak nikdy neměly volit barvu tmavší, než jsou jejich vlasy.

Obočí opravdu není zanedbatelnou částí našeho obličeje. Není správné úpravu obočí podceňovat, ani ji nikterak přehánět. Nesprávně upravené obočí může napáchat mnoho škody, zajistit, že budete vypadat nepřirozeně nebo dokonce směšně. Pokud nemáte odvahu, vyzkoušet úpravu samy, svěřte se napoprvé do rukou profesionální kosmetičky nebo vaší zkušenější kamarádky.

Komentáře