Perfektní plesové líčení pro každou ženu

Publikováno 26.1.2012

Plesová sezóna je v plném proudu. I vy máte to štěstí, jeden z těch slavnostních večerů navštívit, ale nevíte, jaké líčení byste měla zvolit? Podle následujících pokynů vyjdete z domu jako královna a vaše osoba zajisté nezůstane na bále nepovšimnuta.

O důležitosti krásných šatů, skvěle padnoucích bot (nezapomeňte, že budete pravděpodobně hodně tancovat, takže byste měla dbát kromě nádherného vzhledu i na to, jestli vám botky jsou pohodlné) a vhodně vybraných doplňků není třeba mluvit. Každé z nás je jasné, že jakmile vejdeme, všichni si nás zapamatují především kvůli našemu zevnějšku. K tomu ale neodmyslitelně patří i naše líčení. Máme pro vás tip, jak hravě zvládnout make-up na slavnostní událost, být in podle nejnovějších trendů a nemuset se zaobírat rozteklým obličejem během večera.

Připravte se

Výběr barev:

Na rozdíl od denního líčení máte při tom večerním volnější ruku a můžete tak sáhnout po třpytivějších a sytějších barvách. Ovšem Líčení očípokud se lépe cítíte v jemnějším líčení, ničemu to nevadí. Barva by měla být vhodně zvolená k šatům či doplňkům. Pokud nechcete stíny vyloženě sladit s šaty či doplňky, můžete vykouzlit oblíbené a moderní kouřové líčení. Návod na profesionální kouřové líčení naleznete zde.

Výrazné stíny nekombinujte s výraznou rtěnkou či leskem. Zvýrazněte jen jednu část vašeho obličeje - oči nebo rty. Zvýrazněné rty se hodí pouze k jemně nalíčeným očím a naopak.

Barvu make-upu zvolte co nejblíže odstínu vaší pleti. Nepřehánějte to s "opáleným vzhledem", nepřirozený přechod k vašemu bílému krku by vypadal katastrofálně.

Pokud chcete udělat rychlou změnu, kterou oslníte partnera či ostatní lidi na plese, nalepte si pro tuto zvláštní příležitost umělé řasy.

Naličte se

1. krok:

Než nanesete make-up, ujistěte se, že je vaše pleť absolutně čistá a ošetřená hydratačním krémem. Zvláště v zimním období není dobré na dostatečnou hydrataci pokožky zapomínat. Po jeho vsáknutí můžete přejít k nanesení make-upu, vhodný pro dlouhotrvající účinek je voděodolný, máte-li však strach o krytí vaší mastnější či smíšené pleti, zvolte matující. Dámy vyššího věku uvítají i liftingový make-up, který dodá mladistvého vzhledu.

2. krok:

Make-up po tváři důkladně rozetřete, aby nebyla vrstva na jednom místě silnější než jinde. V žádném případě se jím nesnažte vyhladit pupínky či zakrýt kruhy pod očima, k tomu slouží korektory. Na červené pupínky je vhodná zelená část korektoru, na tmavší kruhy pod očima použijte béžovou. Po nanesení make-upu si tvář přepudrujte, při této příležitosti máte dovoleno zvolit také třpytivý pudr, pozor ale, aby jste to se třpytkami nepřehnala.

3. krok:

Máte-li v úmyslu zvýraznit své oči, přichystejte si černou tužku, řasenku a paletu očních stínů. Černou tužkou decentně orámujte

Líčidla

Abyste dosáhla správného výsledku, používejte kvalitní kosmetiku. Tady NEPLATÍ levnější = lepší!

oči a na pohyblivé víčko naneste světlejší stíny. Ty můžete protáhnout až na místo nad víčkem, při extra výrazném líčení může zasahovat až po linii vašeho obočí. Vaše oči světlá barva rozjasní. Na vnitřní koutek oka naneste trochu třpytek ve vhodně zvolené barvě nebo trochu perletě. Stejně tak to udělejte i na druhé straně oka pod spodními řasami. Pohyblivé víčko můžete ztmavit či zesvětlit pomocí stínů či černé tužky rozetřené do ztracena. Fantazií se meze nekladou, jen to příliš nepřežeňte.

Pokud máte v plánu zvýraznit více rty, nerámujte oko černou tužkou, použijte jen velice světlé stíny k rozjasnění

4. krok:

Ať už decentně či výrazně nalíčené oči se neobejdou bez řasenky. Naneste hned několik vrstev černé řasenky (máte-li modré či zelené šaty, v žádném případě nevypadá špatně, když zvolíte barevnou řasenku, jen s ní musíte opatrněji zacházet), pozor ale, aby se vám řase neslepily. Hitem jsou také umělé nalepovací řasy, které vám v sekundě vykouzlí větší oči.

Umělé řasy

Umělé řasy jsou hitem. To vám můžou potvrdit i fotografie z červeného koberce.

5. krok:

Rty buď zvýrazněte pouze bezbarvým či lehce narůžovělým leskem (pokud jste zvolila výrazné oči), nebo naneste červenou rtěnku. Není většího faux-pas, než když se vám rudá obtiskne na zuby. Rty orámujte tužkou, chcete-li je opticky zvětšit, naneste tužku těsně za linii rtů a vyplňte vnitřek rtěnkou, pro optické zmenšení si rty nakreslete těsně před linii.

 

Komentáře