Podprsenka - největší světový vynález!

Publikováno 2.11.2011

Podprsenka vzbuzuje u mužů občas rozpaky, hlavně když jsou roztoužení, ale tento kousek oděvu odolává jejich neohrabaným prstům.

Podprsenka VENA VB-11

Nejprodávanější produkt našeho e-shopu - Podprsenka VENA VB-11 za 454 Kč!

Ženy neodolají a s potěšením sobě vlastním si podprsenky kupují a dokáží za to utratit i horentní sumy. V našem e-shopu si můžete vybrat z obrovského množství podprsenek push-up i soft, vyztužených i polovyztužených, které padnou perfektně každé ženě.

Asi každý, kdo viděl jakýkoli historický film, jehož děj je zasazen do středověku, ví, že předchůdcem dnešních pohodlných a rafinovaných podprsenek byl korzet. Dnes jsou stále k dostání korzety, jejich podoba je ale mnohem pohodlnější a příjemnější. I ty my nabízíme v našem internetovém obchodě za báječné ceny. Jaká ale byla historie tohoto svůdného kousku spodního prádla, než získal dnešní podobu?

Buďme rády, že žijeme v dnešní době a můžeme svobodně dýchat. Kdysi totiž korzety stlačovaly a deformovaly naprosto neuvěřitelně pas i hrudník dam – cílem bylo vytvořit iluzi vosího pasu a vše stlačit směrem nahoru, kde vznikl dokonale plný dekolt.

Korzet Brilant od Krisline

Oblíbený korzet Brilant Od Krisline má efekt push-up. Je v dostání v bílé i černé barvě za 1504 Kč.

Z dnešního pohledu je téměř neuvěřitelné, že dámy, které byly vtěsnány do těchto monster, připomínajících svěrák, dokázaly dýchat, mluvit a chovat se duchaplně! Umíte si představit, že v touze po co nejštíhlejší figuře se necháte sešněrovat tak, že váš pas má objem pouhopouhých čtyřiceti centimetrů, a řeč je přitom o zdravé, dospělé ženě? Korzety byly samozřejmě nepohodlné, vyztužovaly se lepenkou, kůží, velrybími kosticemi – děsivá a hrůzná představa!

Žebra, hrudník, játra, slinivka – to vše se díky korzetům stlačilo tak, že ženy si zahrávaly se zdravím. Lékařům se příliš toto nesmyslné počínání nelíbilo, ale módnímu diktátu se zdravý rozum do cesty sice může postavit, ale neznamená to, že zvítězí. Tělo žen bylo deformované do té míry, že ve druhé polovině osmnáctého století se vůči tomuto módnímu doplňku v Evropě konečně vzedmula vlna nepochopení a nesouhlasu.

Ovšem historie nás v mnoha ohledech poučila, že pokrok se děje ve vlnách, nepřichází najednou. Takže i když se stále více začal v 19. století prosazovat zdravý rozum a životní styl byl čím dál více civilnější, touha po dokonalé postavě stále vedla ženy k tomu, aby si ničily zdraví a sešněrovávaly horní část trupu, co to šlo.

Dnes ženy podstupují plastické operace, aby vylepšily svoji postavu, v této době musely stačit více či méně rafinované vycpávky. O zklamání mužů, kteří se nechali nachytat na lepé tvary žen a pak zjistili, jaká je skutečnost, se rozepisovat snad nemusíme. Inu, svět chce být klamán a muži si leckdy o tyto drobné lsti ze strany žen sami koledují.

Klasická podprsenka víceméně v té podobě, v jaké ji známe dnes, spatřila světlo světa v roce 1914, kdy materiálem pro její výrobu posloužily dva kapesníky a stuha, která je spojila. Korzetům začala pomalu, ale jistě zvonit hrana. Kdyby se dnes volil největší vynález, hlasovala bych pro moderní podprsenku. Představa, že se každé ráno soukám do postroje, který mi nedovolí dýchat, se mi vůbec nelíbí. Já tedy hlasuji pro „práskačku“ – a teprve pak přichází na řadu mobil, kolo, televizor, a další nezbytně nutné vynálezy. Zvednete pro podprsenku taky ruku?

Komentáře