Proč nemůže kvalitní podprsenka stát 129 Kč?

Publikováno 30.1.2012

Bohužel kvůli ekonomické krize jsme jako lidé ze střední vrstvy nuceni šetřit na čemkoliv, proto spousta žen raději koupí podprsenku u Vietnamců. My vám ale chceme přiblížit, proč jsou ty v obchodě dražší a jak může ovlivnit jejich nošení naše zdraví.

Určitý počet českých žen dá přednost levnějšímu prádlu z Vietnamských obchodů, aby ušetřila peníze. Neklade tedy tak velký důraz na prádlo, které nosí pod oblečením. Do této skupiny se řadí hlavně mladá děvčata, která mají ještě pevná prsa a tudíž jim nevadí, že je prádlo ušité z plastických materiálů, které netvarují ňadra podle našich představ a nejsou prodyšné. Ušetřit na svém spodním prádle se snaží také mnoho žen v důchodu, i když samozřejmě ne všechny.

Na druhou stranu stále převažuje počet těch, které na kvalitním spodním prádle šetřit nehodlají, což rozhodně neznamená, že máte koupit tu nejdražší podprsenku v obchodě či e-shopu se spodním prádlem. Kvalitní zboží od našich i zahraničních výrobců se může pohybovat i v řádu 300 korun, záleží, jak vysoké máte požadavky. Do této skupiny se naopak řadí pracující dámy, které chtějí v práci vypadat dobře a především ty ženy a dívky, které byly přírodou obdařeny bujnějším poprsím a tudíž potřebují maximální oporu jak ze zdravotních, tak z estetických důvodů.

Co je to kvalitní podprsenka?

Pod pojmem kvalitní podprsenka si lze představit kousek složený z 10 - 15 kusů. Počet kousků, ze kterých se prádlo skládá, je nesmírně důležitý pro tvarování do větších velikostí a vyšší funkčnost prádla. Na ušití takové podprsenky je potřeba asi z 80 až 100 metrů nití a práce může probíhat klidně i na deseti různých strojích, přičemž každý z nich obsluhuje jiná švadlena. Tento postup vám může zaručit, že skutečnou kvalitu a vysokou životnost prádla.

Velkou roli při výběru konečného produktu u nás hraje barva. To ale není jediná věc, na kterou je při procesu výroby kladen důraz. Důležitá je také jemnost, kvalita, prodyšnost a hlavně tedy funkčnost. Ženy, které potřebují košíček D, E, F a výše si na funkčnosti zvláště zakládají, proto musejí počítat, že za podprsenku utratí více, než dámy s velikostí A. Funkčnost, za kterou platíme především, však je i po několika letech stále stoprocentní, drží prsa ve stejném tvaru a výšce jako první den po zakoupení.

Péče o kvalitní prádlo

Když za podprsenku dáme například 400 či 600 Kč, měly bychom dbát o správnou péči o ni, aby výše zmiňované vlastnosti byly co nejlepší. U kvalitních podprsenek platí ŽÁDNÁ AVIVÁŽ. Používáním aviváže byste poškodila elasticitu materiálu a zničila tak nadobro celý kousek.

Složení podprsenky

Obyčejně vidíme dva košíčky, ramínka a obvodové zapínání. Většina nikdy nepřemýšlela, z kterých nesmírně důležitých částí se podprsenka skládá. Tak tady je máte:

1. částí je tzv. báze. Takto označujeme část pod košíčky. Mívá různou šířku, na které záleží, jakou oporu prsům poskytne.

2. částí jsou často problematické (u nekvalitních podprsenek) kostice, což jsou části tenkého kovového kroužku pokrytého plastem. Zajišťují, že i u jemných podprsenek můžeme mít prsa krásně vytvarovaná. Tam, kde jsou kostice, může být báze tenčí.

3. částí je vnější okraj košíčku, který je je spojnicí mezi vnitřní částí košíčku a napojením na ramínko.

U 4. části - vnitřního okraje košíčku - je nezbytné, aby přiléhal k dekoltu.

5. část slouží k tomu, aby opticky zvýraznila či zmenšila ňadro. Je to samotný košíček.

6. částí je napojení na ramínko. To se mění v závislosti na střihu podprsenky.

7. část, ramínka, je velikost také různá u všech kusů v závislosti na funkci. U větších velikostí se dávají širší ramínka.

Na ramínkách se často objevuje 8. část posuvník, s jehož pomocí můžete měnit délku ramínek dle své potřeby.

9. část se nachází mezi košíčky a říká se jí střed. Čím vyšší střed je, tím větší oporu prsům zajišťuje a rozkládá jejich váhu.

10. částí jsou boční a zadní díly, rovněž uzpůsobeny funkci - módní podprsenky je mohou mít tenčí, funkční širší.

11. části zabraňující rolování postranních dílů se říká trenslo vyztužení.

12. neméně důležitou částí jsou háčky sloužící k zapnutí podprsenky. Na některých podprsenkách je na výběr více řad háčků, nikdy si ovšem nevybírejte hned u nových podprsenek ty nejtěsnější, ale spíše vzdálené, maximálně prostřední, ať můžete časem prádlo utahovat.

Komentáře