STOP ničení vašich vlasů

Publikováno 16.1.2012

Denně se divíte, kolik vlasů vám při lehkém a opatrném kartáčování vypadne? Stále jen komentujete, že vám zkrátka padají vlasy, ale nepátráte po příčině, natož abyste ji napravila? Teď je ten správný čas.

Mnoho žen má vyšší sebevědomí právě díky vlasům. Jsou symbolem ženskosti a vášně, mají jakési magické účinky i na muže. Mnohdy rozhodnou o prvním dojmu právě vaše kadeře. Je o ně tedy třeba správně pečovat. Používejte vlasové masky a zábaly, kterých je na trhu v nabídce opravdu mnoho, a vyvarujte se následujícím nejčastějším chybám.

1. Umývání každý den

Časté šamponování vlasy vysušuje a tak, jestliže nechcete vlasy nechat jeden den bez umytí, střídejte různé druhy šamponů a jiné vlasové kosmetiky.

2. Česání mokrých vlasů

Počkejte před stylizací účesu, než budou vlasy alespoň ze 70% suché. Hrozí snadné polámání!

3. Fénování na nejvyšší stupeň teploty

Horký vzduch vlasy celkově ničí, zvláště jsou-li mokré. Vyhněte se proto nejvyššímu teplotnímu stupni na vašem fénu, buďte trpělivá a dosáhnete stejného hladkého efektu.

4. Používání laku i žehličky či kulmy zároveň

Občas u toho slyšíte praskání – to je chvíle, kdy se vlasy doslova pálí. Když přijde sprej do kontaktu s vysokým teplem, hoří. Vyhněte se tedy tomuto nešvaru. Po fixačním laku sáhněte až po konečném dotvarování a vychladnutí účesu.

5. Barvení po celé délce vlasů

Barvíte si pravidelně vlasy? Je třeba si uvědomit, že vlasy odrostlé u hlavy spotřebují až třikrát více barvy než vlasy již barvené, navíc konečky bývají obvykle velice vyčerpané a další barvení je oslabuje.

Komentáře