Účinnou kosmetiku hledejte ve své lednici

Publikováno 20.1.2012

Domácí a pleťové masky vůbec nejsou zapomenutými a neúčinnými fámami. Namíchejte si takové, které vás skutečně zkrášlí a omladí a přitom téměř nic nestojí.

Maska na pupínky

Většinou se s nimi potýká každá z nás, která má trochu mastnou či smíšenou pleť. Pupínek ve středu obličeje je ale k vzteku. Co rychle pomůže?

Maska z medu a jílu. Pleť vyčistí do hloubky, zbaví ji přebytečného mazu a uvolní póry. A vy budete mít po starostech.

Jak na to?

Dvě lžíce medu, stejné množství jílu (seženete ho v prodejně s přírodními produkty) a trochu vody vymíchejte na hladkou hmotu. Naneste ji na dokonale vyčištěnou pleť a nechte 20 minut působit. Pak umyjte.

Maska proti únavě

Máte pocit, že je vám vidět každá vráska? Sáhněte po čerstvé okurce, která je bleskovým „povzbuzovačem“. Unavenou pokožku pohotově osvěží i pouhý obklad ze slupek. Maska s okurkovou šťávou ji navíc ještě vypne.

Jak na to?

Ze dvou lžic okurkové šťávy, půl kelímku smetanového jogurtu a trochy škrobové moučky umíchejte hustší kaši, rozetřete ji na obličej a přibližně po půl hodině smyjte. Máte suchou pleť?

Pak šťávu z poloviny okurky smíchejte raději se dvěma lžícemi ovesných vloček. Ty nechte asi patnáct minut bobtnat. Masku pak naneste jen na 15 minut a následně ji jemně setřete navlhčeným ručníkem.

Maska na suché a zplihlé vlasy

Trápí vás „spláclý“ účes bez objemu a lesku? Vašim vlasům asi chybí výživa a vitaminy.

Pomoct vám může avokádo, které je hotovou energetickou bombou.

Jak na to?

Avokádo by mělo být dobře zralé, abyste ho mohla snadno vidličkou rozmačkat na kaši. Do ní pak vmíchejte malou lžičku olivového oleje.

Směs vetřete do vlhkých vlasů (před tím byste si je měla umýt šamponem), zabalte je do fólie a následně do ručníku. Masku smyjte po 30 minutách a pak jen vlasy učešte.

 

Komentáře