V Británii mají hedvábné kalhotky na předpis, prý léčí

Publikováno 5.8.2011

Hedvábné prádlo může mít příznivé účinky na zdraví, tvrdí italská studie. Podle vědců z univerzity v Bologni totiž snižují ženské problémy a blahodárně působí na pokožku. Celé tajemství se skrývá ve správném zvlhčení kůže, což prý dokonce oddaluje tvorbu vrásek a zpomaluje stárnutí, píše britský The Telegraph.

Když italští univerzitní vědci podrobovali nové zdravotní oblečení klinickým testům, narazili na nečekanou věc. Podle výsledků speciální hedvábné spodní prádlo přináší ženám úlevu od dámských intimních problémů. Efekt je prý způsoben díky tomu, že prádlo absorbuje vlhkost a je ošetřeno antibakteriální vrstvou, která se neztrácí ani po několikátém vyprání.

Hedvábné kalhotky

Hedvábné kalhotky skvěle vypadají a zároveň příznivě ovlivňují váš zdravotní stav.

Kvasinky a plísně způsobující gynekologické problémy tak mají prý menší šanci na přežití. "Po šesti měsících 90 procent žen potvrdilo, že je příznaky onemocnění trápí daleko méně," píše The Telegraph. Podle listu bude prádlo dostání ve Velké Británii prý na lékařský předpis.

Na hedvábí nedá dopustit ani podnikatelka Suzan Clementisová, které prý nové povlečení odstranilo rudnutí pokožky spojené s menopauzou. "Zjistila jsem, že se mi výrazně zlepšila pokožka a navíc mi to pomohlo zvládat návaly horka, protože látka příjemně chladí," tvrdí Clementisová.

Tuto možnost připouští i někteří odborníci, přestože proto neexistují vědecké důkazy. Sami lékaři totiž doporučují ze zdravotních důvodů spát raději v bavlněném povlečení než v umělých látkách. Podobně by tedy mohlo fungovat i hedvábí.

Diskuzi na toto téma otevřela již švýcarská studie uveřejněná před 20 lety v časopisu Cosmetics and Toiletries Journal, ve které se tvrdilo, že sericin obsažený v látce podporuje tvorbu keratinu v pokožce, čím se zabraňuje tvorbě vrásek. Člověk by si tedy neměl jenom připadat, ale dokonce prý také vypadat o několik let mladší.

Komentáře