Vše, co muž potřebuje

Publikováno 21.7.2011

Dříve se muži sprchovali, holili a česali. Dnes provozují grooming. Tak se nyní u mužů nazývá péče o krásu.

Na začátku byla voda a obyčejné mýdlo. To bylo vše, co ještě před několika lety potřeboval správný chlap ke každodenní péči. Pak přišly deodoranty, balzámy po holení a toaletní vody. V těsném závěsu je následovaly sprchové gely plné energie a přípravky vlasového stylingu. Dnes se muži v péči propracovali až ke krémům. a přináší kosmetickému průmyslu čtvrtinu jeho obratu.

Učení praxí. Muži se voní s rozvahou. Z jedné ankety vyplynulo: 89 procent mužů doufá, že jim tělová mléka a podobné zkrášlující produkty přinesou pracovní úspěch. 77 procent mužů si přeje, aby hydratační sérum vzkřísilo i partnerský vztah a 65 procent jich chce s pomocí konturovacích tužek a pleťových masek proti stárnutí zvýšit svoji atraktivitu. U dobré poloviny všech mužů umocňuje každodenní péče jejich dobrý pocit. Ve voňavé koupeli tak muž nachází cestu k sobě sama.

Holení tvářeMužská pokožka je jiná než ta ženská. Zejména na obličeji. Je o 16 až 20 procent silnější, robustnější a odolnější proti škodlivým vlivům okolního prostředí. Produkuje dvakrát tolik mazu a kvůli tomu se snadněji mastí a více se leskne. Proto jsou pro muže perfektní emulze bez obsahu olejových složek, fluidy nebo gely; méně pleť mastí a dodávají jí spoustu hydratace. Pro mužskou pleť je nejdůležitější její správné čištění jemnou mycí emulzí. Znamená to nanést ji na mokrý obličej v množství o velikosti lískového oříšku, vmasírovat a poté opláchnout. Dermatolog Dr. Sebastian Reischle doporučuje čistící pěnu a hydratační krémový gel, který je možné používat i jako balzám po holení. Když venku pálí slunce nebo panuje studené zimní počasí, potřebuje i mužská pleť zvláštní ochranu. Pan Reischle k tomu dodává: "Pro muže, kteří pracují venku, je denní krém s ochranným UV faktorem nutností." Muži mají od přírody několik výhod: Holení působí na jejich pleť jako peeling. Společně s plnovousem jsou oškrábány i části nejsvrchnější vrstvy kůže, tím se pokožka čistí a omlazuje. Malá náplast pro útěchu ženám: Proces stárnutí u mužů nastupuje sice o deset až patnáct let později než u žen, zato však jejich pleť pak stárne rychleji, rychle jim přibývá počet stařeckých skvrn a jejich vrásky se rychleji prohlubují.

Problematická pleť. Existují tři typy problematické pleti. Suchá pokožka je napjatá, pálí, vytváří se na ní šupinky a skrývá v sobě nebezpečí neurodermitidy. Mastná pleť se leskne, ve větší míře se na ní tvoří pupínky, vřídky a akné. A pak ještě existuje smíšená pleť, která je v určitých partiích obličeje mastná a v jiných suchá. Ve všech třech případech doktor Reischle doporučuje následující postup: "Nechte si pleť analyzovat lékařem, lékař ať Vám předepíše také pečující kosmetiku určenou Vaší pokožce přesně na míru." Pokud je pleť podrážděná jen zřídkakdy, je dobré používat čisticí pěnu a pečující produkty určené pro citlivou pleť, které neobsahují vonné a konzervační látky, nebo se zeptat na radu v kosmetickém studiu. "Experimentovat na vlastní pěst, pokud možno ještě s kosmetikou partnerky, celý problém ještě zhoršuje."

Multifunkční přípravky jsou přesně to pravé pro uvědomělého muže dnešní doby, který o sebe pečuje. Čisticí gel, který zároveň pleť šetrně vypne a dodá jí hydrataci, je ideální přípravou pro holení, které mužskou pleť dráždí a vysušuje. Pěna na holení, určená speciálně pro citlivou pleť, se rychle postará o úlevu. Zejména po oslavě trvající celou noc oživí pleť lehký hydratační gel. Citlivé partie kolem očí potřebují zvláštní ochranu. Oční krémy pomohou zdolat první drobné vrásky. Bez povšimnutí by v regálech neměly zůstávat ani pleťové masky, vyráběné speciálně pro muže. Šampony a sprchové gely 2v1 s drsně dřevitou vůní mohou být používány na vlasy i na tělo. Extra silný gel na vlasy vymodeluje mužům účes a dodá jejich vlasům lesk. Opravdoví muži se již nemusí zříkat ani make-upu. Pupínky a kruhy pod očima mohou nechat zmizet korektorem speciálně vyvinutým pro muže. Muži se světlou pletí si mohou vybírat i z řady samoopalovacích přípravku, díky nimž pleť vypadá zdravěji a přirozeněji. Moderní muž má zkrátka k dispozici nepřeberné množství kosmetických produktů. Pravidelná péče mu umožní cítit se i vypadat lépe.

Komentáře