Za krásnější dekolt!

Publikováno 16.4.2011

10 tipů, jak zkrášlit svůj dekolt tak, že se s ním budete chtít chlubit celé léto!

Více tepla, méně oblečení. Máte ale každoročně strach, že ve svých krásných hluboko střižených letních šatech nemáte co ukázat? Poradíme vám, jak se i s většími výstřihy cítit sebejistě.

1. Masáže

Masáže dekoltuMasáže jsou asi tou nejpříjemnější starostí, kterou je třeba dekoltu poskytnout, a to zejména, pokud do nich zapojíte svého partnera. Pomocí jemných pohybů a tahů od dekoltu směrem ke krku a k bradě si vykouzlíte hezký výstřih. Nesmíme zapomenout na prsa, kolem kterých při masáži vytváříme pomyslnou osmičku a obkreslujeme jejich tvar, což vede ke zpevnění a prokrvení prsou a celkového dekoltu.

2. Zpevňující kosmetika

Zpevňující krémy už nejsou ničím neobvyklým. K zakoupení jsou snad už ve všech obchodech s kosmetikou. Pomůžou vám ke zpevnění, zlepší pružnost a celkový vzhled vašich prsou. Pracují jako neviditelná podprsenka, protože jsou v nich obsaženy složky, které pronikají do kůže a tam zpevňují vazivo. Tyto aktivní látky většinou bývají aminokyseliny, výtažky ze sóji či mořských řas.

3. Cvičení

Posilování prsních svalůPosilování je jedno ze stěžejních kroků na cestě za krásným poprsím. Nemusí to být jen povinnost, udělejte si z něj také zábavu. Při cvičení můžete využít všemožné pomůcky (gumu, gymnastický míč). Zátěž, kterou při cvičení vynaložíte, je velice prospěšná. Avšak nemusíte se trápit s těžkými činkami, použijte třeba střední dvoukilové. Pak už se jen těšte z výsledku vaší námahy.

4. Tvarohová maska

Sice je tvarohová maska častěji spojována s péči o obličej, ale v dekoltu taky dovede nemalé zázraky. Příprava masky je absolutně jednoduchá: smíchejte tvaroh se lžičkou medu a pořádně promíchejte. Po nanesení nechte masku působit přibližně 20 minut.

5. Bahno a zábaly

Co už si ale nepřipravíte doma jsou zábaly. K vašemu štěstí je ale dělají v mnoha kosmetických a masážních salónech. Umění masérů je opravdu jako malý zázrak. Krouživými pohyby vám aktivují unavenou pokožku a zábalem ještě vynásobí efekt. Jakmile to jednou vyzkoušíte, nebudete chtít přestat.

6. Citrón

PrsaNakrájejte citrón na jemné plátky, pokryjte jím celý svůj hrudník, vydržte čtvrt hodiny, potom namažte tělo nějakým zjemňujícím krémem a máte vyhráno.

7. Studená voda

Ačkoli je to méně příjemná metoda, je skutečně účinná. Studená voda vaši kůži prokrví a ta pak bude vypadat zdravější, krásnější a dokonce i mladší. Pokud jste vůči studenu příliš citlivý, zkuste alespoň chvíli ledové kostky.

8. Mořský peeling

Mořská sůlPeeling solí je oproti studené vodě příjemnější, ale ani přesto neubývá na účinnosti. Naberte hrst mořské soli a na dvě vteřiny ruku ponořte do teplé vody, pak už jen masírujte prsa (samozřejmě bez bradavek), dekolt a krk. Při masáži dochází k odstraňování odumřelých buněk a vyhlazení pokožky.

9. Opalovací krémy

Opálený dekoltDekolt je obzvláště citlivou oblastí, která se spálí velice snadno. Radíme nezapomínat, než vyjdete na sluníčko, použít ochranný krém s UV filtrem. Přes zimu si tělo na sílu sluníčka odvyklo a tak je třeba ho na něj připravovat raději pomaleji.

10. Správná chůze

Na svém dekoltu pracujte při každé příležitosti. Vaše postava vynikne a svá prsa udržíte ve skvělé formě po delší dobu, když budete chodit s páteří ve vzpřímené poloze. Dbejte na narovnaná záda i v kancelářských židlích za svými stoly, kdy se mnohdy na tyto věci zapomíná.

Komentáře