Konec legendárního parfému Chanel No. 5

Publikováno 21.11.2012

Je pro vás parfém Chanel No. 5 symbolem luxusu a elegance? Pro Evropskou Unii se však stal překážkou a tak jej chce stáhnout z prodeje. Důvodem jsou přírodní složky, které jsou alergenní, a mohou se tak pro uživatelky stát nebezpečnými. Nemyslíte ale, že by se alergie objevila už dříve?

Jestli je Chanel No. 5 neodmyslitelnou součástí vaší osobnosti, tak si jej rychle nakupte do zásoby. Tento parfém, který je na trhu již téměř 100 let, se nyní dostal do hledáčku Evropské unie.

Chanel No. 5Dominanta parfumérií po celém světě má být stažena z trhu kvůli tajným složkám, které jsou do tohoto nejsvůdněji vonícího parfému přidávány. Ty mají být podle EU alergenní a tudíž nebezpečné pro lidi. Jedná se o přírodní složky z mechu, které jsou původcem dřevitých vůní, jež se využívají jako základ parfému. Kromě nich jsou při výrobě používány také složky kumarín, eugenol, citral nebo jasmín, jejichž povolené množství chce Evropská unie také snížit.

Proslulá sexbomba Marylin Monroe si Chanel No. 5 brala i do postele a žádná alergie se u ní neobjevila. Myslíte, že červené pupínky naskákají i Bradu Pittovi, který je nově tváří tohoto parfému?

Komentáře