Zázračná podprsenka odhalí rakovinu

Publikováno 18.11.2012

Člověk by řekl, že už se mezi podprsenkami nemůže objevit žádná převratná novinka. Na trhu máme podprsenky zvětšující i zmenšující prsa, mateřské podprsenky, podprsenky s implantáty po ablaci a nyní k nim přibývá další - podprsenka, která odhalí nebezpečnou rakovinu prsu.

Tento zázrak pochází z amerického výzkumného centra s příhodným názvem First Warning System (v překladu První varování). Pro ženy je to nejvíce pohodlný a velice spolehlivý způsob, jak zjistit, jestli jim v těle nebují nádor. Podle odborníků dokáže tato ultrazvuková podprsenka rozpoznat zhoubné bujení již o neuvěřitelných šest let dříve, než standardní vyšetřovací postupy, jako je třeba mamograf, který se používá k prohlídkám v České republice.

Ultrazvuková podprsenka

Tato převratná podprsenka vypadá jako klasické sportovní prádlo, zaplatíte za ní však jako za luxusní kousek. Její cena se bude pohybovat v řádu tisíců dolarů. Nic se však nevyrovná jistotě o zdravém těle. Na českém trhu můžete toto spodní prádlo očekávat již příští rok, ale dostat jej můžete jen na lékařský předpis.

Rakovina prsu

Rakovina prsu je stále rozšířenější. Předejít jí můžete pravidelnými prohlídkami u ošetřujícího lékaře.

Komentáře