Češky opět na scéně: Miss Earth se stala blondýnka z Ivančic

Publikováno 26.11.2012

Krásu českých žen ve světě reprezentovalo již mnoho modelek. V posledních letech se velice opěvovalo vítězství Taťány Kuchařové v Miss World. A v tomto roce se k ní přidala ještě Tereza Fajksová, letošní vítězka Miss Earth.

O tom, že jsou Češky jedněmi z nejkrásnějších žen na světě, se mluví u nás i ve světě. A jako další důkaz této skutečnosti je výhra sympatické blondýnky Terezy Fajksové v dvanáctém ročníku soutěže Miss Earth.

Miss Earth vítězky

Fajksové nepochybně přálo, že byla mezi soutěžícími jednou z mála blondýnek

Rodačka z jihomoravských Ivančic se probojovala do soutěže, která se konala ve městě Alabang na Filipínách, když se jí v roce 2011 podařilo v rámci soutěže Česká miss získat titul II. vícemiss. Sama je z výhry překvapená, ale zároveň také nadšená. “Cítím se úžasně, nečekala jsem tak obrovský úspěch. Je pro mě obrovská čest, že jsem titul Miss Earth získala jako první Češka v historii," vyjádřila se k výhře blondýnka.

Tereza Fajksová obdržela korunku od loňské vítězky Olgy Álavové z Ekvádoru. Přiznala se, že při předávání nebyla daleko faux pas: "Při korunovaci jsem se trochu zapletla do šatů a zavrávorala, ale korunku jsem zachránila“, smála se šťastná Tereza. "Děkuji moc všem, kteří mě podporovali a fandili.“

Se soutěžemi krásy má nová Miss Earth již zkušenosti. Kromě zmíněné České miss, které se účastnila v roce 2011, kdy se vítězkou stala Tereza Chlebovská, se již v roce 2009 objevila na pódiu pod číslem 11 ve finále soutěže Miss České republiky. Mezi prvními třemi

Tereza Fajksová - volejbal

nejkrásnějšími se však 180 cm vysoká blondýnka neumístila. O rok později zkusila své štěstí v soutěži Miss Tourism Queen of the Year International 2010 v čínském Shandongu (Qingzhou).

A čemu vděčí za svou postavu? Kromě jiného je to také volejbal, díky kterému je 23-letá Češka takto ve formě. Tomu se věnovala již ve svých rodných Ivančicích, později se stala součástí extraligového týmu v Brně.

 

Komentáře