Problémy s pletí? Dodržuj jednoduché zásady

Publikováno 29.5.2013

Která z nás se může pyšnit dokonalou pletí? Většina opravdu ne. Ať už akné nebo žilky, všechny tyto nevzhlednosti mají svou příčinu. A nemusí jí být jen genetika. Přinášíme Vám základní pravidla pro udržení zdravé pleti.

Problematická pleť je věcí velmi nemilou. Genetickým předpokladům se jen tak nevyhneme, ale správnou péčí o pleť můžeme zamezit tvorbě jizev, zpomalit stárnutí pleti a celkově posílit její kondici. Co je třeba udělat a jaký rituál zařadit do každého dne?

1. Dodržujte pitný režim

Pitný režimAč se na první pohled zdá, že se jedná o dvě neslučitelné záležitosti, dostatečný přísun tekutin (tedy vody, nejlépe neochucené a nesycené) je pro zdraví pleti nesmírně důležitý. Nedostatek vody způsobuje vysušování pleti, rychlejší tvorbu vrásek a vážně ohrožuje celý vás organismus. Dodržujte tedy pitný režim a to nejen v následujících teplejších měsících, kdy je potřeba vypít více vody, ale po celý rok. Vypijte denně asi 2,5 litru.

2. Zaměřte se na životní styl

Problémy s pletí neodmyslitelně souvisí s životním stylem. Jste-li ve stresu, spíte 4 hodiny denně a jíte nepravidelně, vaše pleť nemá dostatečný prostor se regenerovat a tak dochází k usazování nečistot a tvorbě akné. Velkým ničitelem zdravě vypadající pleti je kouření. Není žádným tajemstvím, že pleť kuřaček vypadá o poznání starší. Pokud vás pleť zlobí, zaměřte se i na svou stravu. Zdravý životní styl ještě nikomu neublížil.

3. Poctivě odličovat

Zná to snad každá. Večer přijdeme unavené z práce a nemáme pomyšlení na nic jiného, než sebou plácnout o postel. Nikdy a to skutečně nikdy však nezapomínejte na odličování. Neodlíčená pleť totiž nemá prostor na dýchání, dochází k zanášení pórů, což má za následek rychlejší stárnutí pleti a tvorbu vrásek. Používejte, co vám nejvíce vyhovuje. Někteří nenechají dopustit na obyčejné mýdlo (POZOR! To ale vysušuje, takže nezapomeňte na hydrataci kvalitním krémem), jiným vyhovuje odličovací voda či mléko.

Odlíčení4. Kvalitní kosmetika

Nakupujete kosmetiku u Vietnamců? Vyhrává u vás nízká cena nad kvalitou? Špatně! Pleťová kosmetika musí být vždy kvalitní, na což především mladá děvčata zapomínají. Je třeba volit kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti, např. mastnou, problematickou, suchou či normální pleť. Nevhodně zvolená kosmetika se projevuje například pálením, nadměrnou tvorbou komedonů, červenáním pleti či zvýšenou citlivostí. Při zaznamenání jakéhokoliv z těchto příznaků přestaňte kosmetiku používat.

5. S péčí jen umírněně

Nic se nemá přehánět a ani v dobrém. Pokud si nanášíte každý den obličejovou masku, ráno používáte deset různých krémů (samozřejmě každý s jiným účinkem) a věnujete pleti přílišnou pozornost, také to není dobře. Vše je potřeba řešit umírněně.

6. Vážné problémy konzultujte

DermatologPokud se dlouhodobě potýkáte s akné, zajděte radši k lékaři. Dermatolog či kožní lékař vždy nejlépe poradí, jak je vhodné problém řešit. Není třeba zkoušet každý přípravek proti akné, léčba bývá většinou velmi levná a v mnoha případech také účinná.

Komentáře