Dámské zimní svetry se drží při zdi. Umělá kožešina to nespraví

Publikováno 30.11.2011

Není snad nic příjemnějšího než se v chladném dni zabořit do jemného a hřejivého svetru. Ty po babičce si ale nechte na doma. Ve škole nebo v práci se blýskněte novějším kouskem!

Přestože si nás počasí snažilo udobřit a o víkendu dokonce vytáhlo z rukávu modrou oblohu a zářivé slunce, studený vítr naivní představy o posledním teplejším dnu hezky rychle odvál pryč.

Smiřte se s tím, že několik následujících měsíců budete přežívat v několika vrstvách oblečení. Náladu si spravte třeba nákupem stylového svetru. A protože před Vánoci není nikdy času nazbyt, menší předvýběr jsme udělali za vás.

Novinek je málo

Na rovinu můžeme říct, že letošní zimní sezóna nic objevného na poli svetrů nepřinesla. Pořád jsou tu dlouhé rozpínací svetry pod zadek, rolákynorské vzory a přiléhavé úplety, které se dají nosit jako šaty.

Největším odvazem jsou výrazné barvy. Obchody sice barvami zrovna nepřetékají, ale průměrná česká slečna se křiklavým odstínům stejně raději vyhýbá, takže se není co divit. Pokud ale budete hledat, určitě najdete něco, co vybočuje ze zajetých kolejí černá-hnědá-šedá-vínová.

Barevné svetry

Ruce pryč od černé! Buďte hravá a oživte šedivou a nudnou zimu veselými barvami.

Novinkou jsou také metalické odstíny, které miluje nejedna blogerka. S hledáním zlatého nebo stříbrného svetru nebudete mít žádnou práci, mají je všude. Než s ním ale zamíříte k pokladně, mrkněte, jak je svetr kvalitní. Ne výjimečně se stává, že když se podíváte blíž a oka mírně ohnete, barva se drolí. Protože bývají metalické svetry dražší, než ty obyčejné, zvažte jestli se nepodíváte po nějakém, který je přímo upletený ze zlaté příze.

Metalické svetry

Svetry v metalických odstínech navodíte blížící se vánoční atmosféru.

Pokud jste štíhlá, můžete zkusit maxi svetr. To je ten, který vypadá jako o dvě čísla větší (a často i je), s kulatým výstřihem, v jednobarevném provedení, jednoduchý, hladký nebo jen s minimem ozdobných detailů. Spolu s metalickými modely vládnou maxi svetry letošní zimě, často zkombinované do jednoho kousku.

S kožešinou pozor

Kožešina, zvláště ta umělá, útočí ze všech stran. Snaží se v nás vyvolat dojem, že takový klasický propínací svetr s kožešinovým límcem vypadá luxusně. V 99,9 % případů je ale použito opelichané, zplihlé cosi, co do dálky zavání umělou hmotou a na stylu vám rozhodně nepřidá.

Svetry s kožešinou

Kožešinu vybírejte pečlivě, abyste nevypadala lacině. Raději si připlaťte.

Pokud chcete pěknou umělou kožešinu, vyplatí se připlatit. Nebojte se ani internetových obchodů. Pravidlo o větším výběru platí i v tomhle případě a často už přímo z fotky poznáte, jak bude kožešina vypadat v reálu.

Komentáře