Hledáte zaměstnání? Tady jsou tipy na ty nej!

Publikováno 26.7.2013

Chcete, aby vám zaměstnání bylo zároveň koníčkem? Tak koukněte na naše 3 tipy, po jakém povolání se poohlédnout.

Práce je pro většinu lidí nemilou povinností. My jsme však pro vás vybrali tipy na to nejlepší zaměstnání, které pro vás bude koníčkem a zábavou. Kterému z nich byste dali přednost vy?

1. Ochutnávač zmrzliny

Ochutnávač zmrzlinyPřevážně v parných letních dnech bychom za osvěžení dali cokoliv. Dokážete si představit, že byste za porci zmrzliny dostávali zaplaceno? Toto povolání však dokáže mít jen odborník s určitými zkušenostmi, tedy "nestranný pozorovatel", nejen člověk s mlsným jazýčkem. Profesionální ochutnávači musí také o svůj pracovní nástroj pečovat, je tedy zakázáno kouření, alkohol nebo ostré jídla. Vše má své výhody i nevýhody.

Nejslavnějším ochutnávačem je pravděpodobně Američan John Harrison, který vyzkouší až 60 různých zmrzlin denně. A že je to kalorická bomba? Bacha na to! Zmrzlina se téměř vždy v malém množství jen poválí na jazyku, ale takřka nikdy se nepolyká.

V létě fajn, ale v zimě by to tak příjemné být nemuselo. Proto doporučujeme změnit povolání a zaměřit se třeba na čokoládu.

2. Letuška/stevard

LetuškaMáte strach z výšek? Tak tento odstavec rovnou přeskočte. Ale pro ty, kteří milují poznávání nových kultur a krajin, je práce letušky či stevarda naprosto ideální. Toto povolání vždy patřilo jen těm nejlepším z nejlepších, dnes už nároky nejsou tak velké, převážně pokud pracujete pro nízkonákladové společnosti. Ale i tady je samozřejmě řada negativ - jako první bychom měli zmínit nebezpečí, letadlo je však údajně nejbezpečnějším dopravním prostředkem současnosti, pak také dlouhodobé odloučení od rodiny (v tomto oboru je údajně největší rozvodovost) a časová náročnost.

Uchazeči o toto zaměstnání musí také splňovat řadu požadavků - např. vhodná výška (u žen od 160 do 185cm) a váha, skvělá znalost světových jazyků (AJ a dále minimálně jeden další jazyk), plavecká dovednost. Je nutno podstoupit řadu zdravotních i psychologických testů. Za to ale to cestování stojí, nebo ne?

3. Svatební agentka

Svatba je jedním z nejkrásnějším dnem ženy a už jako malé holčičky sníme o tom, jaký ten náš den D bude. Pokud už máte svatbu za sebou a je vám líto, že už jste si veškeré svatební přípravy odbyly, vrhněte se na kariéru svatební agentky. Připravte se však na to, že vám nezbude čas na vlastní život. Váš pracovní týden nikdy neskončí a na telefonu budete muset denně strávit minimálně 18 hodin.

Svatba

Co by měla taková svatební agentka umět? Prozatím nebyla žádná střední ani vysoká škola zasvěcena pouze umění organizování svateb, ale jednoznačně se jedná o práci stresovou a často psychicky náročnou. Nejen, že jste neustále v časovém pressu, ale hrnou se na vás všelijaké požadavky klientů. Naopak, musíte umět být oporou novomanželům i ostatním návštěvníkům svatby.

Za to naopak budete žít v jakési romantice a lásce. Příběh jako z filmu Svatby podle Mary ale asi nečekejte.

Komentáře