Jak se co nejzdravěji najíst ve fast foodu

Publikováno 17.1.2014

Držíte dietu a chcete si dát rychlé jídlo v rychlém občerstvení? Tipy, jak se co nejlépe najíst v KFC, McDonald's a bageterii Boulevard Vám přinášíme v tomto článku..

Každá z nás chce být krásná a štíhlá, proto je nutno cvičit a dodržovat správné stravovací návyky. Ne vždy však chceme zůstat u dušené zeleniny a rýžových chlebíčků - čas od času nás zkrátka zlákají velké billboardy s hamburgry nebo jednoduše nemáte čas čekat v restauraci nebo si dokonce připravit jídlo doma. Že je to při dietě tabu? Vůbec ne... Máme pro Vás tipy, jak se co nejdietněji najíst v rychlém občerstvení.

Srovnávali jsme pro Vás jídlo ze třech oblíbených fast foodů - McDonald's, KFC a bageterie Boulevard.

Chci se najíst zdravě v KFC

Pokud jste si doteď mysleli, že si oblíbeného Longera z KFC už nikdy Brazer Twister z KFCnebudete moci dopřát, máme pro Vás příjemnou zprávu. S obsahem tuku pouhých 9,9g se jedná o nejméně tučný sendvič z tohoto řetězce. Chybu neuděláte ani s menu Brazer Twister a salát Garden (18 g tuku). Sendvič Zinger zase obsahuje nejmenší množství soli.

Vyvarujte se naopak kyblíku Hot Wings - s jeho obsahem soli a tuku si vysloužil post největší nepřítele diety z KFC. Ani Twister Box Menu či Classic Box by dámy s touhou po štíhlé postavě neměly jíst.

Chci se najíst v McDonald's

McDonald's je snad nejoblíbenější fast food na světě, není tedy divu, Grilled Chicken McWrap z McDonald'sže jej čas od času chcete navštívit i Vy. A po čem sáhnout? Věřte tomu, že nejlépe v testu obstál obyčejný hamburger - minimální množství soli (1,3 g) a 9 gramů tuku Vás zkrátka nezabije. Příliš váhat nemusíte ani u menu Grilled Chicken McWrap s vodou.

Naopak největším strašákem z McDonald's se stal Big Tasty Bacon. Poměr soli a tuku je přímo hrozivý. A společně se sladkou limonádou typu Cola, Fanta či Sprite to k dietě opravdu nepatří.

Nej výběr v Bageterie Boulevard

Ač se může zdát, že čerstvá bageta je menší zlo než hamburger, nemusíte být vždy pravda. Při dietě Vám nejvíce uškodí Brooklynská bageta ze světlého pečiva s patatas a tatarkou v menu s Ice Tea, která obsahuje 65 g tuku. Naopak dobrou volbou je tuňáková bageta v grahamovém pečivu se zahradním salátem a bez zálivky.

Tuňáková bageta z Bageterie Boulevard

Drobné prohřešky jsou při dietě dovoleny... :)

DM News

Komentáře