Pole Dance: Nádherná postava a nový koníček

Publikováno 8.4.2014

Cesta za vysněnou postavou nikdy nebyla snadná. Když ji ale spojíte se zábavou a krásou, můžeme skoro zaručit, že budete zářit již za pár týdnů. Svět pohltil nový fenomén - pole dance. Nebojte se jej také vyzkoušet - je to skutečně pro každého.

Slova "pole dance" se do češtiny přeloží jako "tanec u tyče". Že se vám teď vybavily noční kluby? To už je dávno pasé. Dnes se jedná o uměleckou či sportovní disciplínu, která se stále více rozšiřuje mezi ženami i muži po celém světě.

Pole dance

I takovéto prvky můžete zvládnout.

Pole dance představuje cestu k dokonalé a pevné postavě, k probuzení sex-appealu a nejen k novému koníčku, ale také k životnímu stylu. Stejně jako spousta nadšených tanečnic si jej můžete zkusit i vy.

Počátky pole dance sahají až do daleké historii. S trochou nadsázky můžeme říct, že je pole dance spojením šplhu na stožár, prvků čínského cirkusu a indického fitness umění zvaného Mallakhambha. Náročné statické pózy a akrobatické prvky se objevovali již velice dávno. V moderní historii však tanec u tyče představoval zejména disciplínu z pánských klubů, která byla spojována se striptýzem. I přes velký rozmach pole dance v posledních letech se ještě dnes spousta lidí pozastavuje nad tanečnicemi této disciplíny. Předsudky mají lidé v České republice i ve světě, zatímco pole dance je na cestě stát se olympijským sportem.

Pole dance

Pole dance je skutečným uměním, kterému již propadlo mnoho lidí

V pole dance, ač se to může stát jako činnost pro dokonalé modelky a atletky, neexistují omezení. Ať už se bojíte své váhy, výšky a nebo jednoduše postavy, nemějte strach. První hodiny pole dance budou pro vás způsobem, jak nabýt sebevědomí a odvahu. Vyzkoušíte si nejlehčí prvky pole dance, seznámíte se s tyčí a poznáte pole dance ze strany tanečnice.

Pokud toužíte po vypracované postavě, je pro vás pole dance ideální. Při tanci u tyče využíváte svaly celého těla a účinně tak posilujete a ztrácíte kila.

Odhoďte předsudky a vyrazte na lekci

Pole dance lekce se dnes vyučují v mnoha tanečních studiích. Jen v Praze, Brně a Ostravě jich je obrovská spousta. Síť studií Centrum tance také tuto disciplínu zařadil do své nabídky. Najděte si na internetu lekce ve vašem městě nebo zajděte do svého oblíbeného tanečního studia a zeptejte se na dostupnost hodin pole dance. Spousta studií zajišťuje také zkušební lekce, kde si odzkoušíte, jestli je pole dance pro vás.

Komentáře